Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD vs SSHD vs SSD

Dobrý večer,
po přečtení několika článku jsem stále nedostal potřebné informace či upřesnění mezi rozdíly zminovaných druhý disků. Rád bych se proto zeptal vás. U zeleného disku je samozřejmé že je nejpomalejší a ssd jeho opak. Zajímá mě na jaké bázi či výhodě pracuje disk hybridní. Otáčky u něho jsou stejné jako u zeleného. Takže jak si to potom jako lajk mám sestavit obyč s 5400 - obyč 7200 - sshd - ssd? Opravte mě prosím. Rád bych ohledně toho nabral náké vědmosti díky.

Je to jednoduchy, bud si poridis SSD nebo HDD, vyber si. SSHD je slepenec nemajici zadne opodstatneni, to si porizovat nechces, ver mi.

SSD je rychle ale poruchove, HDD je pomale ale s mnohem mensi poruchovosti, SSHD bere nevyhody obojiho, je to pomale a poruchove. Jinymi slovy v SSHD mas nejakou cache typu SSD, kam se nacitaji nejpouzivanejsi soubory a melo by je to urychlit, jelikoz cache ma bezne 8GB moc to neni, naopak kdyz ta cache odejde, tak vyhodis cely disk.

U mechanickeho disku nie su dolezite len otacky, ale celkova mechanika hlav, velkost cache, nedementnost firmware, apod. Preto mas rozne disky green, blue, black apod.
hybridny disk casto nacitavane data uklada aj do flash, takze tieto niektore data (typicky niektore subory OS apod) sa nacitavaju rychlo ako zo SSD, zbytok dat sa nacitava ako z bezneho HDD.

Kludne si kup SSHD, je to v urcitych situaciach rychlejsie jak obycajny HDD. Ja osobne pouzivam uz roky vyhradne SSD, ptz nenosim so sebou na disku celu encyklopediu vesmiru a staci mi 120GB SSD :)

BTW. ked si bdues vyberat nejaky SSHD snaz sa nech tam je aspon 32GB tej flash, nech to ma vobec nejaky vyznam.

Tak pokud by to bylo možné a já si řek co já chci a vy mi vybrali co tomu nejlépe odpovídá tak by to bylo super. Nároky teda at se to nerozbije do 14dnů ssd haters asi teda nevyberou ssd ale nechám to na vás. Netřeba obří místo naprosto v klidu se vlezu do cca 250GB. Na kterém bude systém + případně hry. Takže nejspíš ne nejpomaljší šnek na světě nechám to na vás rozumíte tomu víc ;)

A si ochotny zaplatit 5litrov za 250GB SSD? HDD 4x vacsi stoji napr. liter a pol, alebo podobne (neviem ceny zhlavy). O to ide. S HDD sa ti bdue pomalsie nacitavat Windows, napr. minutu namiesto pol minuty. Ked ti to je jedno a chces radsej usetrit tak si kup nejaky HDD (ne green ale aspon blue). Ked mas penazi dost tak sa kludne obzeraj po nejakom poriadnom SSD. Zdochnut moze vsetko (moj nazor je ze HDD zdochne v NB skor, ptz sa s tym trieska a prehrieva).

Někdo zminoval mechaniku..určitě jí netřeba a raději jí nahradím diskem. No 5k za extra ssd už by bylo asi trochu z ruky. Plus pokud jsou poruchovější tak by vadilo "vyhodit" pět k s tím že se to dodrbe. Byla by teda možnost teoreticky vyhlídnout notas s kvalitním zařízením a jediný na prd by byl hadr a já si koupil a narval místo mechaniky (samozřejmě pokud jí bude mít ;) ) svůj vlastní pořádný disk na který bych všechno narval? Omluvte mě pokud to zní hloupě nebo něco :)

ps. ve zkratce je rychlost ssd dvakrát větší jak u 7200 disků? V náčítání a prací s daty?

Takze:
-------
klasicky disk 7200ot. je:
priemerne rychly na dnesnu dobu, su vo velkych kapacitach aj 2.5 TB, cenovo primerane na vykon.

SSD disk je:
Oproti klasickemu zatial najrychlejsi ake moze byt pre PC/Notebooky, lahsi, ma menej ako polovicnu spotrebu el. = vyssia vydrz notebooku, stym notebookom mozes kludne obraciat a aj buchnut po nom a neposkodi sa kedze nema nic pohyblive.
Nevyhoda = cena ale uz v dnesnej dobe zozenies 240 GB SSD za asi 2800 korun co neni az tak vela ked si zoberies tie PLUS co ma oproti klasicnemu disku.

SSHD tak snimy nemam osobne skusenosti.
------
Zalezi na tebe na co to chces pouzivat a kolko potrebujes priestoru a kolko penazi chces investovat.

Do noťáku určitě SSD, alespoň na systém. Oproti HDD nemá pohyblivé součástky, tudíž nějakou tu ránu oproti HDD unese. A jak pravil Redmarx, nekupovat srajdu. Crucial, Samsung, intel nebo Kingston toť dobrá volba. SSD už pár let používám, i pár mých známých je má a ještě nikomu nezdechnul. Jak pravili mnozí přede mnou záleží na tobě kolik chceš investovat.