Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na procesor

Ahoj mám dotaz, vlastním Intel Core i7-3770 tak se ptám má cenu tet koupit novou generaci? a nebo raději počkat na něco lepšího? děkuji s pozdravem Roman.

budeš muset posečkat, treba na nejakej kvantovej nebo svetelnej procesor, technologie kremíku je velice blízko fyzikálnich limitu, neco kolem spotreby se možná dá udelat ale to je asi vše, vývoj radikálneji múže posunout snad jenom nalezení nového algoritmu paralelního spracovávaní ale tomu neverí ani sám Intel, ten vsadil na integraci všeho potrebného i nepotrebného na chip a na aktivity politicko marketingové, jde po ruce vláde a její agenturam více než je zdrávo, integruje do hardware technologie vzdálenoho prístupu a dohledu s nejasnými možnostmi a použitím, čím zatím dosáhl toho že americké technologie jsou oficiálne na černém seznamu v Číne, Rusku a búh ví kde neoficiálne

a samozrejme kouká jak házet polena pod nohy nové konkurenci s procesory ARM

nic nekupuj není dúvod utrácet peníze za nový procesor

... :puff:

no stíhá asi vše myslím na budoucnost tet co vycházejí nové hry tak už vyžadují můj procesor, nebude to trvat dlouho a můj procesor asi už to zvládat nebude, třeba hra Middle-earth: Shadow of Mordor vyžaduje doporučeních můj procesor.