Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD-vadný sektor

Zdravím, nedávno jsem tu prosil o radu s výběrem HDD a nakonec jsem vzal 1TB WD Blue (WD10EZEX), nyní, necelý měsíc po koupi, mi program HD Sentinel píše že mám 1 vadný sektor, teď dělám pomalej sken přes HD Tune a čekám jestli se něco objeví, chtěl bych se teda zeptat jestly ten 1 vadnej sektor může něčemu vadit a pokud ano jakou mam šanci na uplatnění záruky, děkuji za odpověď.

disk bez vadných sektorú neexistuje, každý disk má hromady vadných sektorú a taky hromadu záložních sectorú, zlé jazyky tvrí že prej 4-5 % kapacity, nikdo neví jaká je pravda, jak se s daty manipuluje firmware neustále hlida data pod hlavičkami, pokud narazí na priznaky možných chyb data presouvá, sectory v tichosti označí jako nespolehlivé, provede korekce v tabulkách a vše beží dál, uživatel o ničem netuší

testovací utility jsou na houby protože u dnešních diskú nevidí skutečnej povrch diskú, vidí to co mu vychcané firmware disku nabulíkuje, pokud je chyb ale príliš moc, založné sektory dojdou a vadnej sector je pred očima

když testovací utilitu pak jedine od výrobce

kde jsi ten vadnej sektor videl, zda ho uvidíš i zítra není jisté, dnešní disky jsou imaginace, klam

... :puff:

Pokud je to tak, nebylo by přece jenom lepší ji použít a ten sektor přemapovat či jak se to dělá, pokud to pošlu na reklamaci, můžou právě tohle udělat (pokud to jde) vrátit ten samí a já budu navíc bůh ví jak dlouho bez disku...

PS: je tu taky možnost že se ta utilita plete, přece jenom HD Tune pořád běží a je asi ve třetině...

použit utilitu výrobce, nechat ji vygenerovat protokol a dle jeho obsahu se zarídit, jak tam budou uveden výskyt vad, reklamovat,

všechny ostatní diskové utility to je takovej folklor pro usery, neco jako si pridat druhý a tretí rychlomer do auta, krom toho od výrobce na palubní desce

... :puff:

Dobrý den, omluvte moji prodlevu, problém trvá a bohužel se stupňuje, vadných sektorů by už mělo být 6, pomalý test přes HD Tune jsem sice nedodělal (zkusil jsem WD Data LifeGuard Diagnostics a obojí současně běžet odmítalo) ten se zastavil asi na 75% a dál víc jak hodinu nejel, teď ještě naposledy zkusím pomalý test přes HD Tune a pak i tu utilitu od WD (nechám přes noc) a pokud ukáží i ony vadné sektory nebo se jejich počet bude zvyšovat disk jede na reklamaci... Co se ní týče, když jsem disk montoval do case trochu jsem ho ze strany odřel, myslíte že by v tomto případě mohl vzniknout nějaký problém při jejím uplatnění? Moc děkuji za rady.

PS: ve S.M.A.R.T se píše že to nejsou vadné ale nestabilní sektory, je mezi tím rozdíl?
PS2: taktéž jsem si všiml, že tato hodnota, Raw Read Error Rate, se během posledních 3 dní zvedla z 0 na 2740, to asi není normální?

A tie tvoje "nestabilni sektory" (to prekladal nejaky dement?) je asi polozka Pending sector count (ano?), tie su prave vadne tak, ze sa nedaju precitat ani po opakovanych pokusoch, preto ich firmware nemoze hned premapovat, ale len ak ich premapujes rucne vo WD utilite, ptz tym premapovanim sa zmenia v nich data (povodne sa nedaju precitat).

Dokial nespustis WD utilitu z UBCD, tak budes len tapat v tme a robit tam zbytocne scany povrchu vo Windows.

P.S. alebo tie pending sa premapuju vtedy ak sa na nich v buducnosti zapise. To sa ale dost blbo vynucuje ptz nevies ktore to su, preto je lepsia ta WD utilita.

Omlouvám se, ale tu vaši odpověď jsem nějak nepostřehnul, zde na poradně vždy najdu dobrou radu a ani ve snu by mě nenapadlo vás tu otravovat a vaše rady ignorovat a ano máte pravdu v tom Pending sector count, takže pokud tu WD utilitu vypálím na CD a pak spustím a třeba i dokážu ty sektory přemapovat (nebo taky ne) neporušila by se tím nějak záruka? Děkuji za odpověď.

Ty ten disk více testuješ než používaš,

nepamatuji kdy jsem provádel nejaký test povrchu diskú, nemá to cenu, firmware dnes maskuje co jen lze, dávno se ví že user nikdy disk zcela nezaplní, proč tedy toto volné místo nevyužívat ....

prestaň ten disk testovat, používej ho

.... :puff:

Ano láká mě, to ale možnost že bych to dokázal sám spravit (pokud to vůbec jde) mě láká mnohem více, vím je to trochu ulítlé ale pokud bych to nějak dokázal byl bych na sebe hrdý :) a reklamovat se to dá vždy. A teď trochu odbočím od tématu, to to opravdu šlo s WD tak z kopce, předtím jsem měl disk od nich 4 roky a nikdy nic, žádný problém ale že by tenhle odešel už po měsíci, u všeho se hold může vyskytnout vadný kus ale pokud jste vy vyreklamoval 2 disky během 3 dnů to už je trochu divné...

PS: Dnes už na to kašlu, jak jsem dopadl dám vědět zítra...

Tak na vyber mas mezi Seagate, ktery me nikdy nezklamal a uz budu kupovat asi jen Seagate, ale statistika je neuprosna a pocet celkove reklamovanych kusu je velky a potom je WD, se kterymto jde presne jak rikas z kopce, ale statistiku ma stale oproti Seagate naklonenou. Nevyberes si.

Tak jestli na tom nemas zadna kriticka data, tak muzes delat pokusy, to v mem pripade nepripada v uvahu.

Zdravím, tak vámi doporučený postup jsem zkusil, bohužel jsem ten program asi špatně vypálil nebo nevím co a boot z CD se nechtěl spustit, tak jsem vyzkoušel ještě jednu věc, disk byl rozdělen na 2 části, C system a D data, jak se nakonec moje podezření potvrdilo, problém byl právě na D tak jsem všechny data zazálohoval a dal pomalý formát a vida vadné sektory zmizely, takže teď už jen doufám že se znovu neobjeví, pokud ano už nebudu nic řešit a disk letí na reklamaci, tímto všem moc děkuji za rady, kdybych byl přece jenom trochu znalejší PC tak by určitě pomohly ale jelikož jsem úplný dežo tak jsem vás tu zase otravoval zbytečně :)