Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pamětí notebooku

Dobrý den, mám notebook asus f5rl(http://www.lan-shop.cz/asus-f5rl-ap105c-f5rl-54533 ) a rozhodl jsem se, že rozšířím paměť. Notebook obsahuje 2 sloty pro paměti ram. Jeden byl tedy zaplněn původní pamětí 1024 MB 667 MHz DDR2 PC5300 s CL 5 časováním, pro napájení 1.8 V. A já jsem se rozhodl přidat ještě jednu paměť Kingstone(http://www.czc.cz/kingston-value-1gb-ddr2-667-so-d imm/35975/produkt?q-c-0-f_2027450=sDDR2&q-category -id=091mfsirtuiibbvgk6m970dab4&q-c-1-f_2026866=d66 7.0&q-c-3-f_1432153998=d1.8&q-c-2-f_2027452=d1024. 0)se stejnými parametry. Po rozšíření paměti se mi však stále v BIOSu objevuje velikost paměti 896 MB. Avšak program RAMmloc mi ukazuje, že je druhý slot obsazen a paměť vidí. Zkoušel jsem aktualizovat BIOS ale nic nepomohlo. Chtěl bych proto poprosit o radu jestli někdo neví co s tím. Předem děkuji za odpovědi.

kdysi v dobách minulých nekdy chipsety byly vybíravé ohledem tkz. organizace pamäti, laicky, témer vystihujúci problém,

bylo nutné aby pameťové moduly obsahovaly rovnaký typ pameťových chipu, nebo jejich ekvivalenty, pro laiky ideálne bylo koupit identický typ modulu

všechno jinak, bylo rizikem a bylo nutné overit zda budou moduly spolu fungovat

... :puff: