Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kvalitní 144Mhz Monitor ? do 6-7000,- De to ?

Dobrý den , chtěl bych si časem pořídit 144Mhz monitor 24-27 palců , Ale je jich na trhu tolik a plno značek že nevím kde začít a tak vás žádám o radu .....
Moje požadavky : 24" a víc
: Full HD a víc
: 16:9 možná 21:9 (pokud se v takové cenové kategorii nachází :)
: 144Mhz a víc
: Možnost uchycení na zedˇ by byla +
: ohledně různých funkcí si nechám poradit....

Děkuji za vaše rady a čas....

PS: pro nějaké MOC DOSLOVNÉ členy porady , žádám i o link na danný monitor .... Děkuji :)

: a Pokud sem zařadil dotaz do špatné kategorie , omlouvám se adminům....

Já většinou hledám na czc,tak jsem tam zadal tento a v zivote bych ho nekoupil. Ma TN displej-jeden z nejhorsich. Taky 120 000 000:1 coz je starsne vysoke. Taky u nej pisou ze je 3D. Take bych nekoupil. Je to na vás,ale já bych ho v životě nekoupil. A ohledně úhlopříčk,psal jste že 24" a více a 27" je pro vás moc. Tak nevím co poté chcete.

Dokonalý monitor bohužel neexistuje a je potřeba dělat kompromisy. Pokud chce někdo monitor jen a pouze na hry a ještě k tomu chce 120/144 Hz okolo 6000-7000 Kč, tak nemůže očekávat lepší panel než je TN. A při 24" TN panel není ve hrách zas taková tragédie, naproti tomu díky 120/144 Hz bude hra plynulejší (při dostatku FPS).
Ve výsledku je to vše o kompromisech a osobních preferencích, osobně bych do IPS oproti TN na úkor obnovovací frekvence nešel, lepší barvy mi ve hře nepomůžou k lepším výsledkům, vyšší obnovovací frekvence však ano.

Na 60 Hz monitoru ano. Viděl jsi někdy monitor s vyšší obnovovací frekvencí v akci (na PC s dostatkem FPS samozřejmě)? Jestli ne, tak nesuď.
To je jak říkat pilotovi F1, že 130 Km/h je vysoká rychlost, když jsi nikdy nejel rychleji a on běžně jezdí okolo 300 Km/h. Samozřejmě, že tobě to jako vysoká rychlost připadat bude. Ale když by jsi jel někde těch řekněme 300 Km/h, tak ti pak 130 Km/h bude připadat jako celkem nízká rychlost.