Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s framerate ve hře při zapnutí efektu EAX

Dobrý den. Rád bych Vás poprosil o pomoc při řešení mého problému.
Mám problem se zvukovýmy efekty v akční hře Call of Duty 2. Jelikož jsem na internetu nenašel žádnou diskusi o podobném problemu obracím se na Vás.
Mám sestavu: Pentium 4 3.6 GHz,1024 RAM DDR 400 v dualu,NVidia 7800GS, deska ASUS P4-800x,Audigy 4, nově instalovaný OS Windows xp home.
Jsem poloprofesionální hráč hry Call of duty 2 a abych byl schopen kvalitě hrát potřebuji k tomu prostorový zvuk 5.1 který se ativuje manu hry přepnutím na zvuk EAX,EAX2 nebo EAX 3. Další volba je pak pouze zvuk stereo.
Problem: Při zapnutí jakéhokoliv ze zvuků EAX dochází k velmi výraznému poklesu framerate a to především při větším pohybu vojáků po mapě,střílení,granáty atd. Pokles fps je tak výrazný,že dochází k velkému trhání obrazu a hra se stává nehratelnou. Při přepnutí na zvuk 2D-tedy pouze stereo k ničemu takovému nedochází. Vůbec netušim kde může být příčina. Když jsem se ptal některých hráčů tak prý žádný problem s timto nemají.
Poraďte prosím kde může být to úzké hradlo a zda by tento problem mohl vyřešit nákup výkonnější zvukové karty...Pokud ano poraďte jaké.
Již jsem zkoušel instalovat nejnovější ovladače všech komponet včetně nejnovějších direkt x,reinstal windows a všelijaké nastavení zvukové karty. Bez výsledku. Jediné co trochu pomáhá je přetaktování procesoru,ale i tak to není o moc lepší.:.(
ZA všechy rady budu vděčný. Děkuji

Ahoj, nákup jiné zvukovky zcela jistě nebude potřeba.
Zaprvé zkus oficiální patch 1.3 na hru :

patch_cod2

pak případně novější drivery ke zvukovce, jsou-li k dispozici.
Bohužel Creative drivery nejsou zrovna etalonem spolehlivosti.
Budeš se muset spolehnout na novou verzi driverů a pokud nezabere,
zeptej se spoluhráčů, jestli narazili na stejný problém
a případné jak ho vyřešili.

mam nainstalovaný veškerý software od zvukovky. Nikde v nastaveni zvukovky nejde vybrat prednastavení pro call of duty 2 ani pro jinou hru.......no a aby toho nebylo málo tak anglicky neumim abych našel něco ve světě:-/
Je to fakt divnej problem. Když je na mapě 5 hráčů tak to ještě taknějak jede v poho,ale jak je jich tam 10 a víc a všichni střílí ze samopalů tak je to hrozný. spodní hranice fps klesne až klidně na 15:.( ve stereu to nejde pod 150

Mno takže, když ti klesá framerate, takže co nové drivery ke grafice
a co případné přehřívání grafiky a procesoru, to je jen na okraj.
Trochu bych tě podezříval, že úplně nemáš prozkoumané možnosti zvukovky.
U mně na Audigy 1 jde v pohodě vybrat přednastavenou volbu pro spoustu her,
takže na Audigy 4 to bude jistě fungovat taky, jen se pohrabej v nastavení.

hmmm. tyhle veci zvladam s prehledem.:-) ovladace od zvukovky znam dokonale a komponenty mam dobre chlazeny.......jako celkem tomu rozumim,ale s timhle si rady nevim vubec....nejspis budu muset delat dalsi pokusy......vyzkouset tu kartu na jinym kompu a jinau kartu vyzkouset na mem atd.......a jestli to bude delat porad tak to uz asi poletí z okna:-D