Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP a 98 v sieti

Zdravim vas. Mam nasledujuci problem - mame siet s 9 PC, na ktorych je win XP /home aj professional/ a 2 PC, na ktorych je win 98. PC s XP sa v sieti normalne vidia,ale nevidia PC s 98. Pritom pingy bezia v pohohe z jedneho systemu na druhy a dokonca z jedneho PC s 98 mozem pristupovat na ostatne PC s XP aj 98. Dakujem za rady

Nestaci povolit Netbios na TCP/IP, ale musi v XP doinstalovat protokol NETBEUI, z instalacniho CD WinXP. Bez toho s povolenym Netbiosem pujde jen jednosmerne z XP na 98.
Jo a taky zaskrtnout sdileni souboru a tiskaren v sitich Microsoft.