Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graficke karty.

Zdravím. Mám takový dotaz, dají se zaráz dat do provozu dvě grafické karty tak abych mohl mět například 4 monitory? Za předpokladu že jedna je Nvidia a druhá třeba ATIna? Nebo musí být jen stejné?

nemusia byť rovnaké,limit je len u windows starter/home verzií,kde je za normálnych okolností možné použiť len jednu kartu s viacerými výstupmi,alebo karty v crossfire/sli zapojení,kde takéto zapojenie je vnímané systémom ako keby tam bola jedna grafika,vo win pro a vyšších verziách je limit kariet len počtom volných zberníc a napájaním,samozrejme treba zobrať do úvahy že v systéme,kde je viac grafík rôzneho typu/výrobcu,alebo mix ati/nvidia/matrox/nec power vr etc,nieje obvykle možné zapojiť niektoré do sli/crossfire,tam bude každá karta fungovať ako samostatná jednotka,alebo pokial zakúpiš do všetkých volných zberníc rovnakú kartu nvidia,môžeš zapojiť všetky do do spoločného sli režimu,alebo karty od ati/amd do xcrossfire režimu,bez prepojenia mostíkmi,alebo crossfire pomocou mostíkov.....