Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ma cenu kupovat starsi SSD disk?

Dobry den,
chci zakoupit SSD disk na kterem bych chtel mit system, avsak na internetu jsem se docetl ze SSD disk muze casem ztracet svou prenosovou rychlost. Chci se zde tedy zeptat, ajke mate s tim zkusenosti a zda ma cenu kupovat SSD disk pro jeho nizsi cenu v inzerci? Predem dekuji

Jasně,omlouvám se za chybu,nějak jsem si prostě říkal WD Velociraptor a pak to napsal blbě.
http://www.czc.cz/wd-velociraptor-hh-250gb/107401/ produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_c ampaign=Pevne_disky&utm_term=WD_VelociRaptor_HH_25 0GB
nebo
http://www.alza.cz/western-digital-velociraptor-25 0gb-64mb-cache-d324413.htm
Možnost vrátit zboží do 2 měsíců

Jenom je trochu hlučnější(10000 otáček).

Nevies co s nim robil, SSD ako kazda flash nema rad ked sa vela zapisuje, vela znamena ze by tam vkuse zapisoval stovky GB a mazal a znova apod. Ja osobne by som to radsej neriskoval, ale ty vies ci to chces riskovat.

Este ak je system na SSD tak ja osobne mam uplne vypnutu virtualnu pamat (ovl.panely-system-vykon), a aj hibernaciu, nielen ze to usetri X GB miesta, ale potom Win nezapisuje zbytocne na ten SSD vkuse hovadiny. Vypnuty mam aj superfetch, ale to by mal Win7 zdetekovat sam a vypnut, skontroloval by som to v sluzbach. A aj defragmentaciu ze je plan uplne vypnuty (v pravy klik na disk - nastroje - defragmentacia)

zivotnost je tisice rokov. Cena je vyssia.
U SSHD si nemozes sam rozhodovat kde bude co, z toho dovodu to moze byt vselijake. Ja to urcite nikdy pouzivat nebudem (SSD mam aj kvoli (ne)hluku a teda nebudem tam cpat zas HDD) takze skusenosti nemam. (Ak si ale vezmes nieco s aspon napr. 32GB flash tak to moze byt celkom dobre)

tak si jeden zajdu koupit, četl jsem si zde podobná témata a recenze na netu a s tou životností mi to příjde spíše jako strašák. Hledal jsem tedy podle rychlosti neco do 2000Kč a dost dobře obstává tento: SSD disk Samsung 840 EVO 120GB ? co si o něm myslíte je to dobrá volba? Lepší než třeba Crucial M500 a jiné v podobné cenové relaci?

Spousta nástrojů (např. CrystalDiskInfo) ukáže, kolik hodin má disk nalítáno a kolik dat již historicky zapsal. Pak je snadné spočítat průměrné opotřebení paměťových buněk. Pro klid duše to klidně zpětinásob a mrkni do datasheetu na garantovaný počet přepisů. Pokud ten disk sloužil v běžném domácím počítači a ne třeba jako cache v profi storage, tak se téměř jistě ukáže, že do stavu opotřebovanosti má ještě HODNĚ daleko.

Zpomalování se neboj, pokud na to budeš instalovat minimálně Win7.

Faktem je, že na 80GB se vejít dá, nicméně nebude to ono, pokud k tomu člověk přidá ještě sw, nějakou tu gamesu atp. 120GB je mnohem lepší. Pokud to budeš kupovat nové tak ale nekupuj výběhovou V300, to je snad nejpomalejší z těch značkovějších. Ber Samsung 840, Crucial M500 nebo M550 atp. Než na to budeš cpát systém, doporučuji připojit do stávajícího PC a dát poslední firmware.

Pozor, přepočet hodiny/24 není vypovídající, ten SSD mám v ntb od konce roku 2010. Takže už 4 roky dře se mnou. Je to jeden z prvních, ne-li vůbec první, co Dell do svých ntb osazoval.
Pro úplnost ještě přidám můj domácí OCZ Vertex2 - oproti tomu pracovnímu má natočeno osmkrát víc zápisů, má víc provozních hodin, je jen o půl roku mladší. A máš tam sto procent, pokud tomu přikládáš nějakou důležitost. :-)
[img=/file/view/20375-ocz-png]http://pc.poradna.net/file/view/20375-ocz-png[/img]

Ono totiž z důvodu stability nemá význam kupovat ani nový,natož opotřebovaný. SSD má tu "výhodu" že se provozem opotřebuje a to dost rychle a jsi bez dat na ten šup.SSD je vlastně taková velká fleška,nečteš tady dost problémů s nimi ?