Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proc se ztraceji pakety

V posledni dobe se nam na pripojeni k internetu ztraceji pakety (20proc). Jsme firma pripojena pres 10Ghz spoj ukonceny routerem poskytovatele za ktery je pripojen nas 100Mbit switch Ovislink FSH2400R/RS Remote Manegement. Jiz jsem zjistil ze pokud odpojim zasuvku jednoho kolegy vse je OK. Kolega pracuje s pocitaci Apple a pouziva nejake softy na vymenu dat pres internet. V dobe nejvetsich vypadku byl pripojen na nejakou webovou uschovnu dat. Pred dvema dny pomohlo kdyz jsem mu preklopil zasuvku na 10Mbit. Dnes uz ne. Datove je pro RX i TX omezenej na 1Mbit (konektivita ven je 2Mbit synchro). Nevite co samotnou ztratovost paketu zpusobuje kdÿz pritom linka ven neni zahlcena a zdali se to da na tom switchi nejak vychytat. Je tam plno ruznych moznosti ale nevyznam se v nich. diky.

kolega v praci opet uraduje a mame ztratovost 48proc paketu ::) Neda se na tom switch neco nastavit? je tam PAUSE FLOW CONTROL, BRODCOAST STORM FILTER CONTROL, QOS configuration - TOS/DIFF serv priority, 802.11p priority, adaptec flow control ability, priority weighted ration ... ale nevim co je na co.

těžko říct, když ani nevíš co hledáš. Začni systematicky, tj. tomu uživateli odeber veřejnou IP, dále zkontroluj MAC adresy jeho stroje a routeru, zkontroluj routovací tabulku (tabulky), když to nepomůže, budeš muset mezi jeho počítač a síť strčit nějaký stroj s tučňákem a na bridgi pozorovat cvrkot.