Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD nenalezen

Zdravim, mám věčně řešenej problem s externim HDD, že ho Notebook nenalezne, a když řikám že nenalezne, tak ho opravdu nikde nenajde. a zkoušel jsem výměnu kabelu i pc. Ale problém je ten že ten HDD mi normálně na Ntbk fungoval a ted najednou ne.
Normálně mechanicky se rozeběhne a rozsvítí se na něm dioda, ale žádná odezva... Mám na něm celkem důležitá a soukromá data, neměl by jste pro mě někdo nějakou radu?
Model HDD :https://www.mall.cz/pevne-disky-externi/samsung-g2 -portable-250gb-black-hx-mu025dc-gb2
Mám ho zhruba 3-4 roky.
E-mail: jikopl@seznam.cz
Děkuji Michal

Spolehlivost a bezpečnost dat u USB externích hard diskú se v zásade nijak nelíší od USB Flash diskú, dúležitá data tam nepatrí pokud mají existovat jako jediná kopie. Je to malý prenosný krám, který se múže stratit, zničit, zapomenout, múže být jednoduše odcizen, vše co je prenosné má tyto vlastnosti ze samotné podstaty prenosnosti, prenositelnost značí pohyb a pohyb je vždy riziková záležitost. Pojišťovny to vedí, mají z toho nehorázny biznis, jmenuje se to zákonné povinné pojištení vozidel

... :puff:

posté nebo po tisící: usb disk neslouží k uchování originálů souborů, které nejsou nikde zálohovány.
že normálně fungoval psát nemusíš - to bys tam neměl své důležité soubory.

řeknu ti úplně přesně, kde právě teď jsi:
zlem nových disků jsou ty modely, které mají přímo usb, ne interní sata rozhraní = nejde rozlomit obal, připojit k sata a použít některý ze softů pro obnovu souborového systému. tyto softy na usb discích selžou.
jak tu kdosi správně uvedl, protože mají rovnou jen usb a chybí jim sata/usb převodník, mají kratší obal cca 11cm.
změř si svůj disk a už víš kde jsi.

příliš cenná data se dávají k obnově profesionálům, ceny jdou do tisíců.
můžeš si aspoň koupit tričko.