Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 280X, ovladače

Zdravím, mám GK gigabyte r9 280x.
Pokaždé když zapnu počítač, ventilátor se rozjede na 100% a to až do doby kdy preinstaluju ovladače, pak jede normálně.
Druhy problém: čím dal častěji ovladač přestane odpovídat a je "úspěšně obnoven ". Může TK padání ovladačů představovat hrozbu pro hardware?

Systém instaloval kdo?
Nezapomněl přitom, že jako první je třeba instalovat ovladače k základní desce (čipsetu)?
A že jakékoliv ovladače je třeba stahovat ze stránek výrobců příslušného HW?
Nahlédni do Prohlížeče událostí, abys zjistil detaily těch chyb a možnou příčinu.
Padání nepředstavuje hrozbu pro HW, ale může být vyvoláno HW chybou.

Ovladače pro starou kartu byly regulérně odinstalovány?
A ano, levný zdroj může být příčinou - dostatečná výkonnost (tj. celkový výkon ve Watech) může být jen papírová, nikoli reálná (důležitá je zatížitelnost 12V větví). Takový zdroj se sice může pyšnit nálepkou 500W, ale jde o součet všech větví a na 12V může dávat třeba jen 350W. Co to tedy je za zančku zdroje?

Pokaždé když zapnu počítač, ventilátor se rozjede na 100% a to až do doby kdy preinstaluju ovladače, pak jede normálně.

Za toto nemůže, sice tvůj mizerný zdroj, nýbrž máš ten krám zavířeny.
Jsi asi tisící kdo je touto "nemocí" je postižen, přestaň krást aplikace/hry z Uložto a stroj si v nouzovém režimu odviruj a zlodějinu odinstaluj.
Začni tím co se ti spouští po startu.
(jo než se zeptáš co stím, tak použi - Hledat - vpravo nahoře je to tady x)