Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno upgrade ram - windows nebootuje

Dobrý den,
Koupil jsem si nové ram 2x Kingston DDR3 4GB 1600MHz KTD-XPS730CS/4G (asi http://www.alza.cz/kingston-4gb-ddr3-1600mhz-singl e-rank-d513335.htm?kampan=heureka.cz_komponenty_pa meti#popis). Ovšem nějak je nemohu rozchodit.
Mám MB: Gigabyte H55M-UD2H rev 1.3 (http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-h55m-ud 2h_13)
intel i5 650.
gpu msi amd 270. - testovano s i bez.
stare ramky - 1333mhz, ostatni parametry stejne

Bootovani s mymi starymi ramkami ok.
Pri pokusu o nabootovni pouze s temito ramkami ve slotu 1 a 3 se pocitac sekne na windows starting a nic - naslede v repairu, nabehne windows is loading a freezne se to.
Pri bootovani s novymi ramkami ve slotu 1 a 3, starymi v 2 a 4 udela to, co vyse. (vzdy je na zacatku vypis pocet giga, ok, frekvence 1333mhz.
pri bootovani s novymi ramkami ve slotu 2 a 4, starymi 1,3 dostavam beep code spatne vlozenych ramek (WTF?)
Pri bootovani pouze s jednou ramkou ve slotu 1 se dostavam do loopo, kdy se pc co 5 sek. restartuje - nedostanu se ani do biosu.
Pri testovani ram skrze memtest (bootovaci usb) - testovani novych ramek ve slotu 1, 3 se sekne ve 25 procentech a pc se restartuje.
Upgradoval jsem bios - bez zmeny efektu.
CMOS jsem resetovat nezkousel.
Jiny pc k otestovani budu mit az v pondeli. Pravdepodobne proste nejsou kompatibilni.
Nejake dalsi napady? Mam zkusit resetovat CMOS?
Děkuji :-)

No na alze je napisane pri tych ramkach toto:
"Tento modul je speciálně navržen pro použití s bezproblémovou kompatibilitou v počítači značky Dell. "
Takze nabuduce treba aj citat ;-)
---
Ale zase na druhej strane teoreticky by to malo ist...
Ale ako citam tak ta RAMka je ako keby robena iba pre DELL pocitace...
sorry

vec s kompatibilitou RAM se tahá co mi pameť sahá, a furt me udivuje že kutilové dokáži koupit kde co, bez možnosti otestováni a v pripade nekompatibility, možnosti zámeny za jinou variantu, proste zajít do servisu, domluvit se prinést PC

existuje jediná výjimka, prípad že jeden modul už máš a kupuješ identický

výrobci sice tvrdí že problémy nejsou a když jsou tak jsou nevýznamné, toto tvrdili u DDR, u DDR2, tvrdí to i u DDR3 a vídíš jaká je pravda

skutečností ale je, se to zlepšuje, bylo húre

.... :puff:

BTW. ked to bolo super lacne odruky, tak co sa cudujes ze to nefunguje.
Ked to mal predtym nejaky dement tak ocisti kontakty alkoholom. A ked ti ich dal v igelitovom sacku tak ich mozes rovno vyhodit.

P.S. spust test RAM, napr. si vypalis iso z goldmemory.cz a nabootujes

Mám možná problém s resetem cmos. Postupoval jsem dle návodu prekrytim kovovým předmětem, ovšem v BIOSu mám pořád správně datum. Zkusil jsem tedy vyndat a nandat baterii_ také nezabralo.
BTW. Paměti jsou úplně nové, právě jsem je rozbalil ;)

S tou doskou su vsetky RAM kompatibilne. Nekompatibilna je obsluha.
Bud mas poskodenu paticu CPU, alebo niektory RAM slot, alebo tie ram odpalujes prenasanim v igelitovom sacku alebo sahanim na kontakty, alebo si neurobil clear CMOS.

P.S. predpokladam ze skusas len nove samotne, a ze tie 2 nove su stejne.

V manuale se pise, ze kdyz pouzivam jen 1 ram, tak ji mam strcit do slotu 1 popripade slotu 3.
Tak jsem to tedy delal, nefungovalo to.
Do slotu 2/4 jsem je nestrkal (kdyz to v manuale nedoporucuji)
Noob otazka - kdybych mel znicenou patici cpu tak by se snad pc nerozjel se starymi ramkami ne?

Stare ram jsou a 1,5, stejne jako nove. jedina zmena je casovani - stare 9, tyhle cl 10. http://www.kingston.com/datasheets/HX316C10F_4.pdf
Vyzkouseny nove ram ve vsech 4 slotech. Vyzkouseno jak kdyz jsem dal frekvenci na 1333 a neresetoval cmos, tak s resetem cmos. XMP jsem nikde v biosu nevidel (a fakt jsem jej radne prolez).
Pokazde se s novymi nedostanu ani do biosu, objevi se jen logo biosu pak restart.
Ty Dellky nemam - byly mi vymeneny za tyto kingstone hyperX.

Skus zvysit napatie RAM v BIOSe na 1,6V
Ked to pomoze tak mas vadnu dosku (nestabilne menice, vytecene kondiky, apod)
Skontroluj ci neni na webe vyrobcu dosky novsi BIOS.
Skontroluj paticu CPU

P.S. skus nastavit v BIOSe rucne 1333 a aj vsetko casovanie rucne.
P.S.2. a ked si skusal len jeden modul vo vsetkych slotoch, tak skus aj druhy modul samotny vo vsetkych slotoch. Dufam ze to tam strkas poriadne a pacicky na boku zatlacis do modulu.

dotyčné pamäte sú ECC pamäte pre vybrané typy dell precision workstation a podobné dell poloprofi/profi pracovné stanice,pokial Tvoja zákl.doska nepodporuje ECC/registered RAM moduly,tak v nej nebudú fungovať-predajca na to,že sú to špeciálne druhy pamätí ,určené len pre určitý typ počítačov dôrazne upozorňuje....

Jsou na těch pamětech osazeny paměťové čipy z obou stran, nebo jen z jedné strany?
Pokud si totiž prohlédneš seznam kompatibilních pamětí od výrobce desky, tak v něm jsou jen 2 moduly s kapacitou 4GB a oda jsou "DS", tedy oboustranné. Vzhledem k tomu, že u desktopových CPU pro s1156 je maximum 16GB RAM, tak to znamená max 4GB na modul. Jinak CPU oficiálně podporuje frekvenci RAM max. 1333MHz.
To že je tvá paměť rychlejší nevadí (prostě se podtaktuje).
To že jsou na ní další paměťové čipy pro ECC také nevadí (zůstanou nezapojené). Sám jsem takto už několikrát ECC moduly použil a nikdy jsem neměl problém (samozřejmě nesmí jít o ECC Registered ).
Ale co podle mě dělá problém je to, že jsou jen jednostranné.
Dle mých zkušeností v těchto případech jsou vhodné TRANSCEND JM1333KLN-4G:
http://www.lan-shop.cz/transcend-jm1333kln-4g-1158 04
http://www.tsbohemia.cz/transcend-jetram-ddr3-4gb- 1333mhz-cl9-jm1333kln-4g_d110644.html
http://www.czc.cz/transcend-jetram-4gb-ddr3-1333/1 11997/produkt

Tuto část i celý manuál jsem pročetl x krát, i před samotnou koupí, nic nenasvědčovalo tomu, že by neměly fungovat.
O SS/DS (jednostraných či oboustraných) "očipováních" se v manuále nic nepíše a obecně se to tváří, že to ničemu nevadí. Až do přispěvku výše (o socketu 1156) jsem o tom neslyšel.