Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupenie komponentov do pc alebo novy pc, čo je výhodnejšie?

Zdravím, neviem zhodnotiť či kúpiť do pc nové komponenty alebo radšej nový pc.

Moj aktuálny pc ma 8 rokov, dosť často sa Využíval, pred troma rokmi mi ale odišla grafika a zohnal som si nejaku starú nevykonnu a odvtedy sekaju aj videa aj všetko :-)
Predtým mi narom isla aj call of duty 4.

Je tam Windows xp, 512mb ram ddr, grafika inno 3d savage 2000,procesor amd 3000, 160gb hdd.
Ak by som dokupil 1gb ram ddr a grafickú kartu http://graficke-karty.heureka.sk/asus-hd5450-sl-hm 1gd3-l-v2/ a toto vylepšenie ma vyjde na 50€
Alebo my doporucujete este nejaký komponent?

A varianta číslo dva je Kúpa nového pc ako napríklad http://www.nay.sk/acer-aspire-axc603-j1900-w81-bla ckdtsulec009/d-354027-c-1790/ alebo sa da zohnať do 300€ aj niečo lepšie?

Takže čo mi odporúčate radšej si kúpiť nový alebo len dokúpiť nejaké komponenty?

Neviem aku grafickú kartu som tam mal predtým no skusim kúpiť aspon tu za 30€ a myslím ze to pôjde(hra css) a ak nie tak na internet to bude stačiť určite. Procesor a ramku ma ten pc uz teraz postscujuci aspon na tie staršie hry čiže to dokúpiť netreba.

Ja som nehovoril ze chcem hrat najnovšie hry ako battlefield 4 a podobné je jasne ze na hry tejto kategórie je treba aj okolo 800€ a to si kúpim az ked budem mať prácu...

Takže dokupim tam este jednu 512mb ramku za 15€(je možné dať aj ddr2?aktuálne tam uz jedna je ale drr a nie ddr2)
Ďalej grafickú kartu http://www.alza.sk/gigabyte-n610d3-2gi-d357332.htm ?kampan=heureka.sk_komponenty_graficke-karty_podla -rozhrania_pcie-express_nvidia alebo http://www.alza.sk/asus-hd5450-sl-hm1gd3-l-v2-d480 236.htm?kampan=heureka.sk_komponenty_graficke-kart y_ati_radeon-hd5450 ????

Ta drahsia je lepšia to je jasne ale či to stoji zato priplatiť ak stoji dvakrát toľko. Oplatí sa?

Este mam jeden problem a to je bateria, vraj je v pc taka malicka okruhla bateria ktorá dodáva energiu vtedy ak sa odpoji pc od elektriny. A mne na tom pc po vypnutí vzdy resetuje cas a dátum a vraj to stačí vymeniť tu bateriu je to tak? Nasiel som na matičnej doske a je na nej napísané lithium batery cize je to tá bateria?

Tu je foto tej baterie a slotu na grafiku 547cw5

A tu je fotka zdroja 547dix