Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP - modrá obrazovka "page fault in nonpaged area"

Zdravím, včera večer jsme normálně vypli notebook (ASUS, Windows XP) a dnes ráno se objevila černá obrazovka s možnostmi stisknout na F2 - Run SETUP (otevře se BIOS) nebo na F1 - Load default values and continue - když stiskneme F1, je chvíli černo a pak se zobrazí modrá obrazovka s hláškou "page fault in nonpaged area" a

Technical information:
STOP: 0x00000050 (0xFFFFF9800000007E, 0x0000000000000000, 0xFFFFF8000C3AA8E8, 0x000000000000005)

Na netu radili stisknout F8 a spustit nouzový režim, jenže noťas na F8 naprosto nijak nereaguje. Nedokázal by někdo poradit, co s tím? Jestli se to dá zkusit nějak jinak řešit v domácích podmínkách, než ntb předáme do servisu? Nějak se dostat do toho nouzového režimu... Díky moc za jakoukoli radu, JR.

jenže noťas na F8 naprosto nijak nereaguje

toto u standardní instalace možné není, lze toho docílit cílenou zmenou v registru Windows, system byl zavirován nebo je registr poškozen.

nejleší a nejrychlejší rešení je nabootovat Live Linux, zálohovat dokumenty a následne nová instalace Windows

.... :puff:

díky moc za rychlou odpověď, takže to asi bude chtít zásah profíka a jakožto laici se do toho pouštět nemáme, že? nemám představu, jestli je to náročnější úkon, asi ano, no, hlavně aby se ty dokumenty zachránily.

Na tomhle nezálohujeme, je to starý ntb, starý win, v podstatě nic veledůležitého tam není, měli to jen rodiče na surfování na netu, akorát pár fotek tam zůstalo... nefunguje na něm už ani cd-rom. bootovali a zachraňovali bychom velice rádi sami, leč bohužel to je zřejmě nad naše it znalosti a dovednosti.