Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 7 let starý PC, rozpočet na vylepšení 8000 Kč.

Ahoj,
Mám 7 let starý PC, hraju Dotu, LoLko, CSka. PC celých 7 let chodil nádherně, ale poslední dobou se mi při hraní začal lagovat. Mám 8000Kč a prosím o radu na vylepšení PC. Nehci nějaké provizoráky, jelikož v létě půjdu na brigádu kde vydělám cca 15000 Kč, které bych chtěl také investovat do PC. Operační systém je Microsoft Windows XP Home Edition ( verze 2002).
Hardware:
Procesor- AMD Athlon(tm) 64X2 Dual - chlazený
Základní deska- ASUS M2A- VM
Grafická karta- Sapphire Ultimate HD 2600XT PCI- E 256 MB Dual DVI
Operační paměť- Patriot PDC22G6400ELK DDR2 800MHz 2GB(2x 1GB) - Dva kusy
HDD: SAMASUNG 321KJ 320GB 7200rpm 16M
Vylepšený PC bych chtěl využívat na programování a hraní výše uvedených her. Děkuji za inteligentní odpovědi! :)

Přemýšlel jsem například nad SSD na který bych nahrál Win7. Většina nových programů (př. WAMP Server - pro programování v PhP) nepodporuje WinXP. Nyní chci část která bude kompatibilní se zbytkem stávajícího pc.

ušetri 8000Kč cez leto pridaj tych 15000 a mašp otom pekny PC za 23000kč :)

PS: môj starý PC cca 10 rokov :D ked začal lagovat bolo to kôly teplotam v PC (neskôr ho začalo aj vypinat) no stačelo ho otvorit a dat ten 10 ročny prach dole :)
o PC sa normalne starám ale tento PC je už len na chate kde sa nan len praši a zapne sa raz za 2-3 mesiace

neviem čo moja odpoved pomohla ale ber to tak že za 15000 tiež nič extra nekupiš takže radim odložiť

Nepíšeš jakou máš teď skříň a zdroj.
Pokud už chceš nyní utrácet, udělal bych to nějak takhle.
Nyní koupit skříň, zdroj, pevný disk a DVD mechaniku.
Jenom takový nástřel, protože nevím jakou máš o svém pc do budoucna představu:
http://www.alfa.cz/basket.php?items=_1WQQ010U82011 Y0R011O1X01
K tomu můžeš přidat interní SSD disk alespoň 120GB, pokud chceš.
Až budeš mít těch 15000 (píšeš v létě !!),tak dokoupit desku, procesor, ram a grafiku.
Výkon se ti sice zatím moc nezvýší ale budou to rozumně vynaložené peníze a budeš mít dobrý základ pro další modernizaci.