Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anténa k wi-fi routeru

Zdravím, mám wifi router Tp-link: http://www.czc.cz/tp-link-tl-wr340gd/65470/produkt ?gclid=CICKnMmL7sECFQMYwwodq2cA5Q. Bohužel mezi mým pokojem a routerem je několik zdí + skříň a často mi wifi padá.
Lze to vyřešit dokoupením nějaké silnější antény? Supr by bylo, kdybych chytnul wifi i na zahradě, ve vzdálenosti tak max 35m. Budu rád za každou radu, předem díky.

toto je zastaralý router do malé kanceláře nebo 1-pokojového bytu, to jsi snad tušil při nákupu podle ceny.

"silnější" anténa v interiéru moc nepomůže, odrazy zaruší příjem signálu.
jde přidat na půl cesty repeater, ale ty mají nízkou propustnost signálu.

efektivnější je vyměnit router za trochu rozumnější aspoň 2-anténový typ, z něj natáhnout kabel kamsi k tvé komůrce, tam využít starý tplink jako ap, respektive wifi-switch (lan část bez wan vstupu, bez dhcp).

při hledání nového routeru můžeš uvažovat i o mikrotiku s více integrovanými anténami, mívá slušný dosah.

pokrytí tvých pokojů a zahrady závisí na uspořádání bytu, které znáš jen ty.