Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno herní sestava 26 tisíc

Dobrý večer borci,

konečně se mi povedlo našetřit nějaké ty prašule a chci si dát pod stromeček dárek v podobě herní mašiny a vychutnat si hry, které jsem na svém starém krámu už hrát nemohl. Witcher 3 až vyjde, AC UNITY, Crysis 3. FarCry 4 atp.

Shaním herní sestavu cca 26 tisíc Kč.
Monitor mám 24' a chci hrát ve full HD. Periferie (bedny, myš, klávesnici mám), windows 7 také.

Tudíž bych vás chtěl poprosit o pomoc při skládání skříně, ptž už léta koukám na pěkné kousky co zde dokážete vymyslet, ale jaksi sám to nedokážu, tak aby to bylo vyladěné a hlavně aktuální.

Co třeba nějak takto: www.alfa.cz

Dále, jestli je lepší koupit grafickou kartu co je v návrhu, nebo koupit tuto, tudíž asi by byla potřeba i jiná základní deska (podporuje dx12) http://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-970-acx-4gb/160 246/produkt

časem bych ještě koupil SSD na systém. A ještě dotaz, půjde časem upgradovat tak abych nemusel kupovat zase komplet sestavu?
a poslední věc, kterou počítačovou skříň, zda-li jde použít nějaká z těhle:
www.alfa.cz

Sestavou jsem se nechal inspirovat dle M-pole co zde nedávno dával, akorát jsem dal lepší procesor a rád bych vyměnil case a poradil se ohledně té grafické karty.
Díky moc za Vaši ochotu se mnou takhle vybrat :-)

pokud máte jiné návrhy, tak sem s nimi, rád se s vámi poradím, něčemu se přiučím atp. :-)

Já myslel že i bez přetaktování běží o 200mhz rychleji než původní 3,3ghz. Že ta 4590tka tam byla pouze z rozpočtových důvodů, tudíž sem si řikal, že mi nevadí přidat o tisícovku výš a mít samo o sobě procesor s 3,5 ghz. Co tedy navrhuješ? :-) Co třeba oproti 4590 tam dát 4690 tedy? 3,3 x 3,5ghz

Jen mě zajímalo jakej je hlavní rozdíl mezi těmito kartami, ta msi se mi velmi zamlouvá. OS mám a ta krabice se mi akorát designově moc nelíbí, tak jestli by se komponenty popasovaly třeba do nějaké z těch co jsem linkoval. Nebo, jaké parametry mají mít, tak aby se tam do budoucna vešel ještě ssd, podíval bych se kdyžtak po nějaké :-) děkuji ti moc

Pomáhá při výměně luftu v krabici/šetřím jeden pomocný horní odsávací točák, nežere prach z podlahy a u některých levnějších (OEM - SS-350ET....) není potřeba prodloužení pro konektor ATX 12V (4+4 piny).
Prostě dávám přednost osvědčené "tišší" klasice, před modními ze všech stran děravými krabicemi s x pomocnými vrtulemi + regulátory někdy i s "tachometry".
(není to zase tak triviální naladit 5-7 točáku tak, aby to nerozbíjelo předozadní luftování v bedně a to i včetně hluku)

- Rozumím, pro horní pozici zdroje, mam jen vyčitku, ze veskeré teplo jak ze zakladní desky CPU chladiče a ostatních komponentu jde prímo na ten zrdoj. (Kde pri vysích teplotách muze byt hlučnejsí)
- Pro spodní pozici (mezi prvnimy s tim prisel tusim antec P180), no na prach, kvalitnējsí bedny mají filtry, né kazdy PC ja na zemi (tichá sestava nejde na stole skoro ani slyset :) ) Jen nekteré zdroje co se nestidi zahrivat, muzou zahrivat zakladni desku.
- No a to zapojení, DC (220v) z hora dolú, ale zde jde jen o moje "nemít rád"