Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno debian - skript misto defaultniho /bin/bash nejde

Mam PC s debianem, a chci aby pokud se tam prihlasim pres SSH urcitym uctem probehl pouze dany skript a ucet se odhlasil. Mam to tak rozchozene na vicero PC, ale na jednom mi to nechce fungovat.

V /etc/passwd do vypada takhle:

testucet:x:0:1001:,,,:/home/testucet:/home/testucet/skript.sh

- pokud uzivatele testucet s timhle nastavenim prihlasim, tak jen problikne prihlaseni a zmizi. To co je v skriptu se nevykona. Jsem z toho jelen, kdyby to nefungovalo jinde tak to beru - jsem blbej, ale identicke PC vedle funguje tak jak chci. Pokud dam uzivatelovi testucet /bin/bash tak se normalne prihlasim - rucne spustim /home/testucet/skript.sh a ten korektne probehne. Takze to nevypada na problem s nejakymi pravy atd.

Napada nekoho cim by to mohlo byt? Nemuzu najit nic co by bylo jinak nez na tom funkcnim PC, ale nejde to... :-(

Nechci ti kecat do tvého řešení, ale tohle se řeší direktivou ForceCommand v nastavení sshd.

Například takhle to mám nastaveno v sshd_config.

Match Group script-users
        ForceCommand /usr/opt/script.sh
        AllowTcpForwarding no

Uživatel, kterému se přes SSH má spustit místo shellu skript, je ve skupině script-users.

Ještě bych podotknul, že v passwd mám pro toho uživatele nastavený login shell na /bin/false.

Snad ti to takhle bude stačit.