Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladám PC

Dobrý deň. Skladám si po prvýkrát PC a chcel by som sa vás spýtať či nižšie uvedené komponenty budú kompatibilné a pri konečnom skladaní nebude problém. Moc sa v tých veciach nevyznám len to čo mi povedal kamarát a viem, že ste tu viacerý odborníci a viete mi povedať či je všetko v poriadku a ak nie tak odporučiť niečo lepšie/lacnejšie. Ďakujem vopred za všetky odpovede alebo tipy.

Základová doska: http://www.alza.sk/msi-z97-g45-gaming-d1481847.htm
Procesor: http://www.alza.sk/intel-core-i5-4570s-d430883.htm
RAM: http://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz-c l10-hyperx-fury-series-d1147673.htm
Grafika: http://www.alza.sk/msi-n750ti-tf-2gd5-oc-gaming-d5 28602.htm
HDD: http://www.alza.sk/western-digital-black-1000gb-64 mb-cache-s-advanced-format-d483267.htm
ROM: http://www.alza.sk/asus-bc-12d2ht-bulk-black-d4760 71.htm
Ako zdroj by som použil zo starého PC: Corsair CX500

Povedzme, že by som pristúpil na RAM a procesor aký odporúčaš, no grafiku by som rád tú, ktorú som vybral( myslím Geforce GTX750Ti alebo jej podobnú) V tom prípade by si MB odporučil akú? alebo sa opýtam takto - ak by som tieto komponenty v konečnom dôsledku spojil nemal by nastať žiadny vážny problém teda by všetko sedelo? A či by bolo potrebné dokúpiť chladič a aký ?

Hej len čo som čítal na fórach aj na samotnej alze píšu, že je veľmi reklamačným tovarom a zase kúpiť grafiku, ktorú budem reklamovať každý rok nemienim. Ale grafiku zatiaľ až tak moc neriešim skôr ma zaujíma celková kombinácia či bude sedieť pretože sa chystám postupne kupovať a nechcem aby sa mi stalo to čo kamarátovi že kúpil všetko naraz a ptm mu nesedeli komponenty.

Velká poruchovost R7 a R9 grafik je dána především tím, že při vydání těchto grafik, ji vykoupili převážně BitCoin Mineři..
Karta při takové 24/7 zátěži prostě do půl roku odešla a kupující ji reklamoval. Takže to bych vůbec nesledoval.
Tady je rozdíl ve výkonu 270X a GTX750Ti 1043

Ta ASUSka je pro i5 bez K vhodná. RAMky jsou DDR3, deska je pro DDR3, .. Nikde není problém.
Kompatibilitu grafik nemusíš řešit. PCIe dáš do PCIe, je jedno jestli je to 1.0, 2.0 nebo 3.0 verze.

No ja neviem aj sa vtom moc nevyznám, písal som sem kvôli zoznamu ktorý mi bude sedieť a ktorý môžem postupne kúpiť ale sa to tu zvrhlo na to, že čo je lepšie a čo nie.... Ak mi máte čo poradiť alebo zhodnotiť budem rád lebo z tých všetkých návrhov som tu z toho jeleň.

Já jsem jen nahradil jím vybrané komponenty, nedostal jsem informace jaký je finanční limit, co vše potřebuje, ...
Tak nebo onak, BOX na uchlazení i5-4590 stačí. Pokud chce, může si koupit SilentiumPC Spartan nebo třeba SilentiumPC Fera 2.

Pěkný hluk je u AMD BOXů, Intel moc uřvanej není. Vyšší teploty nebudou, budou normální teploty, protože BOX chladič je konstruován tak, aby procesoru, ke kterému byl zabalen stačil.

Vou... trochu ste mi tu rozbehli debatu tak čo teda v čom by ste sa tak zhodli čo by sa dalo vymeniť za lepšie a prípadne lacnejšie, čo sa týka tej blu-ray romky o tej premýšľam ale skôr ju ani nezaradím do zostavy- prípadne dokúpim. Strop je okolo tých 600€ +/- určite som viac za kombináciu Intel-Geforce ako AMD ale ak máte skúsenosti a viete odporučiť budme len rád.