Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz k využitelnosti grafické karty a ke zdroji

Dobrý den,

na úvod bych chtěl říct že jsem nespokojený uživatel karet MSI - v mém počítači už se hřáli dvě karty a to 280 a 280x obě dvě byly reklamovány na artefakting a reklamace uznány - vrácení peněz.. Z tohoto důvodu už něchci nic od výše zmiňované firmy.. Možná je to jen smůla ale tak to cítím..
Chtěl bych grafickou kartu vhodnou k mému počítači a narovinu uvažoval jsem o této kartě Sapphire R9 290OC TRI-X, bohužel či bohudík jsem se dočetl že karta v zátěži je schopná si vzít 300W a tak nevím zda můj zdroj bude ochotný to tahat.. Zkoušel jsem pročítat webové fóra uživatelů této karty i webovou kalkulačku - něco tvrdí že si to na zdroj mohu dovolit něco že ne..
Každopádně bych poprosil o posouzení a v případě kdyby to nevyhovovalo vybrání alternativy.. jsem ochotný do karty investovat něco lehce přes 8 tisíc korun..

AMD FX 6300 Vishera
8 GB ramm DDR3
ASUS M5A97 R2.0
Seasonic 550W (80plus gold)
1x SSD hyperX 120gb
1x HDD 1TB seagate

dále hodlám ke grafické kartě přikoupit case - http://www.czc.cz/coolermaster-haf-932-advanced-rc -932-kkn5-gp-cerna/90524/produkt

Děkuji za odpovědi a případné názory.

Artefakty nejsou problémem značky (MSI, ASUS,...) ale výrobce AMD. A že zrovna 280(x), 290 na to trpí celkem často. A klidně se ti to může stát znova.

Jinak bych se k té 290 bych na základních taktech nebál dát ten Seasonic. Ale pokud jsi chtěl taktovat a třeba i procesor, tak bych se toho asi bál. A myslím si, že ten procesor není moc adekvátní k té 290.