Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota Cpu

Dobrý den, potřeboval bych poradit včera jsem zakoupil CPU AMD A 10 6700 a k tomu desku a88xma - a od Ausu a po spuštění mi vyskakuje teplota CPU package ve HW monitor i jiných programech až ke 100C a kolísavě přeskakují hodnoty klidně i o 10 stupňů, velmi rychle po zátěží pak klesají na cca 50°C Nutno podotknout, že chladiče jsou vlažné, pasta tam je a chladič je Freezer 7 a druhý jsem skoušel Alpine, čili fakt slušné chladiče a nepomáhá to, provedl jsem i flash biosu a taky nic. Chtěl bych komponenty vráti, ale nevím kde by mohla být chybka, jestli na CPU nebo MB zcela určitě by se mělo jednat o vadné čidlo či měření teploty. Děkuji za pomoc

V tom biosu je teplota do 50°C ale tam se dostanu až po resetu pc a to znamená, že chvilku spočne a na takovou teplotu se dostanu po pár vteřinách i při nezatíženém PC. Pak ale stačí pustit jednoduchou aplikaci a teplota je hned na 80°C

Nejsem si jistej čím by to momentálně mohlo být koukal jsem na desku i procesor a vypadá to, že deska by to měla v pohodě stíhat, je dělá na 4 jádro, tak mi přijde, že musíš mít v háji senzor, pokud seš si jist, že chladiče stíhají :) napadá nemá na toto vliv i například zdroj? jestli je slabý, tak potom nestíhá tak jak by měl :)