Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ssd do staršieho pc - sata alebo pci ?

Zdravím, chcem si kúpiť ssd do staršieho pc v ktorom mám iba sata II a preto rozmýšľam či by nebolo lepšie kúpiť ssd do pci než do sata ?
Pokiaľ viem pci je tak či tak rýchlejšie než sata a sata II mi bude zrejme ešte viac tú rýchlosť brzdiť, alebo sa mýlim ?

Matičnú dosku mám túto: http://www.findlaptopdriver.com/motherboard-ipiel- la-rev-1-03-specs/
Operačný systém je Windows 7 64 bit.

Inak Pc je používaný len na hudbu filmy a internet, takže 120gb bude bohato stačiť. Ide mi len o zrýchlenie štartu systému a programov.

Uvažujem na konkrétne nad týmto : http://datacomp.sk/ssd-2-5-120gb-intel-530-series- pcie-msata-oem_d199641.html

Malinnký SSD pro starý, nevýkonný systém je v podstate takovej fenomén, ríkam tomu potešeníčko, múj soused má za potešeníčko automobil. Do práce jezdí autobusem, v sobotu zajede s manželkou na nákup do hypermarketu a v nedeli probehne rituál, vytáhne vysavač, vysaje potahy, vybere koberčky, vypráši, vysaje, vytepuje, povesí aby proschly, vytre prach, leští okna .... atd .... 2-3-4 hodiny tomu všemu venuje.

Jak by se to spočítalo, použije ten automobil mesíčne po dobu cca 2-3 hodiny, na péči o nej venuje 12-14 hodin. Delá to rád, potrebuje to delat, chce to delat, má z toho potešení.

.... :puff: