Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Test sedmi 19" LCD monitorů na PC Tuningu

Na PC Tuningu je aktuální test LCD monitorů s úhlopříčkou 19".
Jedná se o levnější modely s TN panelem, pro nenáročné použití.
Tak třeba někomu pomůže při rozhodování, dotazy na výběr elcédéčka jsou tu časté.

http://www.pctuning.cz/19_palcu_v_testu_aneb_sedm_k onkurentu_v_primem_souboji-cast_1.html
http://www.pctuning.cz/19_palcu_v_testu_aneb_sedm_k onkurentu_v_primem_souboji-cast_2.html

//edit:
Ještě přidávám aktuální test 17" LCD, pro šetřílky. ;-)
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?PG=1&ARI=13313 5&CAI=2104

Cetl jsem, ale chtelo se mi zvolat smutnym hlasem: "Kristova noho! Proc zas TN?" Pri dnesnich cenach VA a IPS jsou IMHOJ teenka akorat pro parany, neb maji pri "presponovanem" pixelu excelentni odezvy, nebo do bank, protoze z boku vidis prd :-).

Nevím, co máš ty, ale úhly u Eiza mi rozhodně otřesné nepřijdou. Celkově dosti přísná kritika TN technologie, se kterou souhlasit nemohu. Teď jsem např. nasazoval do jedné domácnosti vedle sebe Eizo S1931 a Eizo S1911 (znalý též displayů M1700/M1900, L568). Ten S-PVA je při řádném porovnání pochopitelně lepší, ale celkově je ten rozdíl pro běžného uživatele chutově nepatrný, cenově však značný. :) Jiným značkám se zatím obloukem vyhýbám, nerad experimentuji.

Jeste jedna noticka: prodal jsem par (tri :-)) kousku LG L-2000C a za ty prachy "dle meho skromneho usudku" asi neexistuje lepsi monitor. Vsechny jsem na miste u usera kalibroval (pujcenou) sondou a ten obrazek bych vam pral videt. Je mi znama mistni averze vuci LG, ale vezte, ze si ho nejspis objednam i pro sebe.