Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení procesoru

Zdravím,měl bych dotaz. Přednedávnem sem zjistil že se mi docela dost přehřívá procesor,zkoušel jsem to profoukat,ale to snížilo teplotu max o 5°C.. No posuďte samy HFpC . Jinak tenhle stav je ještě dobrý,protože když vytáhnu zátěž procesoru na max ( stává se dost často a podle mě i tím že se mi to cpučko přehřívá) dosahuje hodnot i 100-105stupňů. V tomto bodu se začíná samozřejmě vypínat. Takže jsem se rozhodl si koupit nové chlazení. Na netu jsem našel tohle,který mi i kamarád doporučoval a podle hodnocení vypadá dobře http://www.tsbohemia.cz/gelid-solutions-tranquillo -rev-3_d201203.html . Ale nevím,jestli se mi do krabice vůbec vejde, nevím co rozhoduje atd. Tak tu dávám screeny z everestu co podle mě může hrát roli..
CPU: PF41
CPUID: t6at
Základní deska: jjyX
Takže vám prosím o radu. A taky o to aby jste nepsali nějak moc odborně,moc se v tom totiž nevyznám :-D Děkuji.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

V okamihu kdy jsi porizoval screeny určite nic náročné na výkon spuštené nebylo, ty teploty v žádnem prípade nejsou v porádku, i3 se 60 Watt-y se takhle oteplovat nesmí.

Je tam nejaká fatálni chyba, úplne špatne nasazený chladič, nebo jsou u neho nefunkční heatpipe.

Pokud kupuješ chladič nový, OK, k čemu je ale dobrá tebou uvažovaná obluda o hmotnosti 3/4 kila netuším, už jenom tá hmotnost dá desce zabrat.

Hledej neco menšího, na 60 Watový procesor postačí i tohle www.tsbohemia.cz, samozrejme pokud je vnitrek bedny rozumne usporádan.

... :puff:

Máš pravdu,při pořizování screenu teploty CPU sem měl spuštěný jen internet a v pozadí možná tak eset,a počítač jel možná tak 1h.. Jinak s tím špatě nasazeným nebo uchyceným chladičem je to možné,protože tyto problémy se mi začali ukazovat asi až po roce od koupení sestavy ( 2roky to mám) A mám pocit že od doby co se začal takhle přehřívat i strašně moc hučí větráky.. Boužel nepoznám zda je špatně nebo dobře uchycen,zkusím sehnat někoho kdo se v tom vyzná,každopádně díky za radu :)

Možná by stačilo se podívat na ten původní chladič, zda dobře drží a případně ho znovu připevnit. Není to nic složitýho, jen se nebát. Bude to o několik stovek levnější řešení, než kupovat hned novej chladič.
Větráky na plnej výkon jsou indikací špatně uchycenýho chladiče, začni tedy tam. Když máš v autě plnej popelník, půjdeš si taky koupit nový auto?

Chladič je nejspíše špatně upevněný,jenže při demontaži chladiče jsem narazil na problém. Chladič mi drží nějaké kolíčky které za boha nevím jak odendat,ptal jsem se i strejdy googlu ale nic. Jinak díky za tip a další rady.

Základní inteláckej nemám,mám tam Artic cooling freezer 13 a ten to tam má trochu jinak. A ještě jeden dotaz,budu muset odšroubovat celou základní desku abych mohl vyměnit tu pastu ? Bylo mi řečeno že když odendám chladič tak mi ten procesor nějak propadne za tu desku a nevím co je na tom pravdy.. Díky za rady a hezký zbytek večera.

Procesor se určitě nikam nepropadne.
Refresh

Tušíš aspoň zhruba, kam klikáš a proč? Výrobce má na svých stránkách návodek s obrázkama, dokonce v češtině. Když se na case podíváš z opačné strany než je chladič, možná dokonce uvidíš otvor. Kolíky má boxovaný chladič, ten údajně nemáš.