Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung CLX 3305 reset image unit

V jednej skole, chce MFP po 15k stranach vymenit image unit, ktory novy stoji asi 120 eur, co je kapanek dost.
Vie niekto ano nenarocne zresetovat tuto blbost (nejako nerozumiem myslienke, preco to tam vobec je a nejde to vyresetovat sw)?
Zatial som totizto nasiel lenjednu firmu, co predava resetovaci chip http://www.zinetic.co.uk/samsung_clx_3305_imaging_ drum_reset_chip-details.aspx a jeden navod, kde chlapik odpajkoval "chip" (vyzeralo to ako odpor) a napajkoval tam druhy.
Ma este niekto nejaky lepsi navod? Neexistuje nejaky zazracny "trojhmat" alebo preklikanie sa cez menu?

Ked si kupis MFP zariadenie, co nieje nejaka lacna sranda (u hocijakeho vyrobcu, pretoze su to zariadenia pre skupiny userov), mas mat aj na spotrebak. Obrazovy valec nieje toner, aj ked by sa dalo ho resetnut, pocitaj s problemami s kvalitou tlace a to uz nevyriesis nijak. Skola nema co revat, nech si kupia spotrebak a nevymyslaju blbosti. Pretoze to, co usetria potom vrazia do servisu tlaciarne = zbytocne problemy a 0.0 usetrenych penazi.

Zaplati ti ta skola servisnu hodinu, ked budes riesit reset toho spotrebaku? pretoze akonahle ti zaplatia, neusetrili nic. Ale mozeme to blbym userom vraviet, ze....

Fajn prispevok, bohuzial bez akejkolvek vypovednej hodnoty.
SKola ma teraz 3 moznosti.
- Kupi nove MFP (cca 240 eur)
- Kupi novy fotovalec (cca 90 eur)
- Kupi resetovaci chip z odkazu co som dal, alebo resetovaci "chip" z Ebayu za 10 eur

Moja servisna hodina je za 14.9 a ci uz formou chipu alebo prepajkovanim toho chipu (mikropajku mam) ich to vyjde na maximalne 1h a stale su v prudkom pluse oproti vyssie spominanym rieseniam.

Co by si si vybral ty keby si riaditelom skoly? Fotovalec je zatial fyzicky ok, takze problemy s tlacou sa v najblizsom case neocakavaju. To, ze si Samsung urcil, ze da 15k strana dovi/dopo a obmedzil to elektronicky mi pride trosku prehnane a okat vytahovanie penazi z vacku zakaznika a aj preto hladam ine alternativne riesenia.

Toto napadlo aj mna pri videu, co som videl, ale on po odpajkovani prveho odporu tam nahodil rovnaky druhy. Cize nerobil prerusenie obvodu, ale akoby to bol naozaj nejaky chip (pod tymto nazvom to predavaju aj na Ebay). AKurat, ze na to, ze to vyzera ako odpor pytaju podla mna za to dost penazi, takze to mozno obycajny odpor nebude.

Tak schvalne.
MFP nabieha, zaregistruje v tom obvode odpor, co jej indikuje, ze je tam novy valec. Zapise si to pamati a zresetuje pocitadlo, odpor prehori, co umoznuje dalsiu tlac neskor.
A teraz teda kacirska myslienka, co tak tam dat iny odpor len na 2 sekundy potom spoj prerusit, cim nasimulujeme prepalenie a neoklamal by som takto system?
Ak ano otazka este znie ako velky odpor to musi byt a ci MFP zozerie hocijaky, alebo aspon z isteho rozpatia.

Tak beriem spat, vsetko ostatne, co som videl bolo pre ine druhy tlaciarni, toto je naozaj len chip, tie odpory boli pre jednotku 407 a ja potrebujem 406.
Edit: Tak uz som z toho pako, na Ebay je odpor aj pre 3305 za 7.5 dolacar. Asi to dnes rozoberiem.