Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přehrát film ve 4K ( Ultra HD ) ??

Dobrý den poradno,

několik dní pročítám různé diskuze , obchody , rady a stále jsem se nerozhodl. K problému . Mám televizi s 4k , mám doma film ve 4k ale nemám ho na čem přehrát .
Film je na blue ray disku. Zkusil jsem tedy přehrávač starší na blue ray disky a zkusil jsem playstation 3 . Oba mi ho přehráli max. v kvalitě FULL HD .

Sháním teda tu nejlepší alternativu přehrávání filmů ve 4K . Bylo mi řečeno , že nový XBOX ONE umí přehrát v této kvalitě . Ale 10 tisíc za konzoli , kterou jinak asi ani nevyužiju se mi dávat nechce. Počítačovou sestavu jsem taktéž zavrhl , jelikož v této kvalitě by to musel být našlapaný herní počítač , aby film přehrál bez sekání .

Existuje tedy jiná varianta nebo nevíte o nějákém přehrávači ?

Děkuji

úryvek z jiného článku :Sečteno a podtrženo, pokud chcete vidět 4K video, musíte použít externí zdroj obrazu. A vynecháme-li například multimediální přehrávače Oppo s upkonverzí z Full HD na 4K (což beztak není opravdové 4K), pak je jediným zdrojem počítač. A to ne ledajaký, ale opravdu výkonný. Zbrusu nový Acer Aspire S7 a haswellovým Core i7-4500U a HD4600 jsme do zcela plynulého přehrávání 4K videa nedonutili ani s využitím hardwarového dekódování Intel QuickSync (Media Player Classic Home Cinema a K-Lite Codec Pack)

Jenže stroj s i7-4500U a HD4600 má do opravdu výkonného počítače hodně daleko. Je to úsporný (a tedy méně výkonný) procesor s integrovanou grafikou. Pro pohodlné přehrávání stačí i průměrný procesor s grafickou kartou nad úrovní těch integrovaných, tedy prakticky jakákoliv nad 1500 Kč.

přesvěďč mě . Všude na internetu řeší , jak počítače a už vůbec ne notebooky nestíhají plynule přehrávat 4k obraz.
Tak proč bych ti měl teda teď věřit ? Kdyby tomu tak bylo , tak proč se prodávají přehrávače za 14 tisíc když jsou jednoúčelové a počítač za tu cenu by to zvládl jak říkáš pohodlně ?

lacne riešenia si dostal
ber to tak že ked to prehra Xbox one za 500€ ktory bude mat take istie pripojenie do TV ako tie bluray prehravače, tak určite bude aj samostatny prehrávač ktory bude lacnejši,

no kedže ti si meleš stale to svoje a lacnejšie riešenia sa ti nepačia lebo na argumenty behaš aj tak na ine forko ( neviem prečo sa nespýtaš priamo tam ked su taky odborníci) tak si pojne zaplat sa výkonný PC v hodnote 800€ + :)

jenže XBOX to pouze upraví ten obraz ale nepřenesu tu kvalitu to není to pravé 4k . To umí i ty levnější přehrávače .
Už se opakuju ale ty taky . Neběhám na jiné forum , jen jsem to už pročetl dříve . Ale to jsem taktéž řekl na začátku .

Říkal jsem si že mi poradí ještě někdo tady .

a čo vlastne od nás chceš ??? viaceri ti povedaly že to zvládne aj lacny PC no mne to osobne to pripada že ti checš aby sme ti len prikývli na to čo si už napísal že potebuješ vykonny PC :D

ten výkonný PC by si potreboval keby že chceš na tom 4K velkom TV hrať hry, na pozeranie filmov ti stači uplne aj ten lacny

edit:
tiež pozeram že ti svoje rozumi čerpaš otialto
http://technet.idnes.cz/proc-koupit-4k-televizor-0 87-/tec_video.aspx?c=A140211_134836_tec_video_nyv
najviac ma dostalo ked notebook nazvu hernim delom :D

i7-4770k using integrated GPU: 4k@60, no issues.
EVGA nVidia GTX 750Ti: 4k@60, no issues.
i7-2600k using integrated GPU: 4k@60, no issues.
G540 Celeron CPU (2013 CPU) using integrated GPU: 4k@30 no issues, 4k@60 a slight slowdown during high action scenes. CPU was pegged @ 100% for majority of the scenes. I believe that this chip is using the same integrated GPU as the 2600k, so it may have simply been an issue of the performance capabilities of the chip.
EVGA nVidia GTX 680: 4k@60, no issues.

http://arstechnica.com/civis/viewtopic.php?f=6&t=1 252691

Co když do TV vložíš ext. HDD se 4k filmem ? TV nepřehraje ? A co nějaký Android PC do USB ? Pokud 2 jádra zvládají Full HD (mám doma nějaký starší model za 800 kč z chiny) tak 8 jádrový za 2000 kč by stím neměl mít problém ne ?

EDIT: http://www.amazon.com/Measy-Ultra-Android-Bluetoot h-Flash/dp/B00DGMQWOM (2000kč) nevím jeslti zvládá to co potřebuješ nemám čas řešit ale mrkni po nečem takovém, nevěřím že někdo neumí vyrobit chip který je speciálně určen na počítání 4k videa !

no právě , ale jaký ? nejlevnější přehrávače jsem viděl okolo 16 tisíc apod. Ty levnější jsou na tom jako ten Xbox apod tzn. že udělají upscalling nebo jak se tomu říká tudíž to není pravé 4k ale jen upravený obraz z horší na lepší kvalitu. To umí i ta moje televize ale to prostě není ono.

a naco aj? kvoli jednemu cloveku co ma doma 1x nejaky 4k bluray? Pochybujem ze je to nejaky normalny film, skorej len nejaka testovacka. Kolko je takych ludi a kolko takych normalnych 4k filmov na svete?
Zaujimaj sa o to tak o 5-10 rokov, ak sa to vobec stihne dovtedy rozsirit.

Ked mas XY tisic na 4k telku (dnes uplne zbytocne vyhodene $$), tak sa nemas co handrkovat ked potrebujes vykonny pc na prehravanie za dalsich 20k.

Rozhodne nepocitaj ze daco take zozenies v obycajnom elektre. Skorej chod do obchodov typu BIS audio, kde predavaju veci pre fajsmekrov a audiofilov. A necakaj lacne ceny, kedze vyzadujes na dnesnu dobu takmer svetovo nerozsirenu exotiku.

shiro , co to plácáš ? 4K televize vyráběná u nás v Česku stojí 20 tisíc v 140cm uhlopříčce .
Další věc, filmy. Dá se jich už koupi desítky a začátkem roku se to má ještě rozšířit . Roste to. Každý týden se dívám a přibývají další a další filmy .
Na 4k vysílaní můžeš zapomenout i na stream zatím , ale filmy se už koupit dají a i přehrát , jen na čem .

Ono je rozdíl mít přehrávač s výstupem 4k přímo z přehrávače nebo obyčejným hdmi kde pouští jen digitálně upravený obraz z full hd na 4k ale to je nerozeznatelné a o ničem.
Tak právě proto toho se chci vyvarovat a jak to tak vypadá tak pod 10 tisíc se nevlezu .

čo som bol cez víkend na nákupe v carrefoure ( v tej istej budove je aj datart) tak viem že v tom datarde maly vystavenú 4K telku a pod nim 3 prehravače s podporov 4k :D

a dokonca aj v tescu majú vystavenú 4k telku aj sprehrávačom ktorý podporuje 4k :D

inek po elektro obchodoch nebehám takže ti asi už viac neporadim :D osobne si robím zálusk skôr na projektor