Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno JavaScript: ziskani hodnoty formulare - options

Ahoj,
chtel jsem pozadat o radu, kde delam chybu. Potrebuji ziskat hodnotu vybrane polozky "option" ve formulari:

<FORM NAME="muj_form" METHOD=POST>
          Vyberte mesic:
          <select name="form_vyber_mesic" id="menu">
          <option value="a">1
          <option value="b">2
          <option value="c">3
          <option value="4">4
          <option value="5">5
          <option value="6">6
          <option value="7">7
          <option value="8">8
          <option value="9">9
          <option value="10">10
          <option value="11">11
          <option value="12">12
</FORM>

Zkousel jsem mj.:

theOptionValue = document.getElementById('menu')[document.getElementById('menu').selectedIndex].innerHTML;
//nebo
theOptionValue = document.muj_form.form_vyber_mesic.options[0].value;

Budu rad za jakekoliv objasneni, co je blbe.
Diky, M.

Takto by to mělo fungovat:

<html>
<head>
<script type="text/javascript">
<!--
function zobraz(hodnota)
{
  var theOptionValue = hodnota.options[hodnota.selectedIndex].value
  alert(theOptionValue);
  return true;
}
//-->
</script>
</head>

<body>

<form name="muj_form" method="post">
  Vyberte mesic:
  <select name="form_vyber_mesic" id="menu" onchange='zobraz(this.form.form_vyber_mesic);'>
    <option value="a">1</option>
    <option value="b">2</option>
    <option value="c">3</option>
    <option value="4">4</option>
    <option value="5">5</option>
    <option value="6">6</option>
    <option value="7">7</option>
    <option value="8">8</option>
    <option value="9">9</option>
    <option value="10">10</option>
    <option value="11">11</option>
    <option value="12">12</option>
  </select>
</form>

</body>
</html>

Zkráceně:

theOptionValue = this.form.form_vyber_mesic.options[selectedIndex].value

Diky moc hoste. Jeste dovol jeden dotaz - pokud bych hodnotu teto promenne chtel zjistit z jineho html, lze se na ni nejak odkazat? Jeste podotykam, ze ta stranka obsahuje ramy. Slo by to nejak takto... (zatim bez uspechu)? :

var promenna_v_jinem_ramu = parent.QueryFrame.theOptionValue;
// nebo
var promenna_v_jinem_ramu = parent.QueryFrame.muj_form.form_vyber_mesic.options[selectedIndex].value;

Dik, M.