Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zrychlit PC?

Ahoj, můj PC je poslední dobou nějaký pomalý... a to myslím obecně: sekají se mi hry, celkově se PC pomalu startuje, pomalu se mi otevírá internet prohlížeč, seká se apod. Je zkrátka takový unavený, jako dědek, co s tím mám udělat?

Na většině sestav je už po pár měsících provozu poznat úbytek výkonu. Systém se pomaleji zapíná i vypíná, spuštění nejrůznějších programů trvá o desítky sekund déle a přehrávání videa je sekané.
Velmi často za tyto jevy může nepotřebné počítačové smetí, které se do počítače ukládá při brouzdání po internetu, ale i při otevírání příloh z e-mailů. Takzvané dočasné soubory totiž počítač sám nikdy nemaže.

Tak to je síla.

Já to nečetl :D, jen mi to přišlo vtipný. Tazatel se ptá, "jak zrychlit PC?" a název článku říká "jak zrychlit počítač!". Z logiky věci by dotaz byl graf konkávní funkce a odpověď graf konvexní fce. Člověk by řekl, že se protnou ve dvou bodech a plocha mezi bude tazateli dávat odpověď na položenou otázku. Koho by napdlo, že se tyto dvě fce vůbec nestřetnou :D.

Takže jsem to celé projel tím Adwscanem a odstranil všechno co mi vyšlo. Také jsem zakázal všechno po spuštění a rovněž jsem zastavil a následně úplně zakázal to indexování. Jsou ještě nějaké tipy, kterými bych to mohl nějak napravit?

vidím, že máš placenou verzi avg internet security. tak ten krám klidně odinstaluj a dej tam jen odtučnělou free verzi.
službu nero backitup (nbservice.exe) zakaž, ať se nespouští. nejlépe pošli k čertu celé nero.
ccleaner v klidu odinstaluj - jak vidíš, vůbec ničemu nepomohl, spíš naopak.

zamysli se na zbytečností hpclientservices, k čemu se to spouští. driver tiskárny to není. máš nějaký multifunkční krám?

It provides services to HP computers such as software upgrades for OEM based programs.

k ničemu, hp svoje nepovedené sw neupdatuje a na zákazníky kašle.

P. P. S.: Věřím, že není úplně ok, když člověk maže v ccleaneru všechny možný registry, ale pokud bych ho používal pouze na tu funkci Cleaner, tak by to takovej bordel dělat nemělo ne? Popř. neznáš nějakej lepší program na pročištění bordelu v PC? (takové ty dočasné soubory, různé nepotřebné kraviny apod...)

ccleaner je naprosto zbytečný. pokud máš nutkání mazat dočasné soubory, stačí to jednou ročně tím vyčištěním disku.
nepotřebné kraviny prostě neinstaluj a nemusíš je čistit (ccleaner to stejně neumí).

brzdou windows bývají nepovedené antiviry ve verzi "internet security".
v době, kdy každá domácnost má router (a kdy se výrobci antirů chovají, jako by zákazník musel mít povinně osmijádro a ssd disk), jsou ty jejich molochy zbytečným balvanem - proti většině dnešních nákaz z netu stejně nechrání.
už jsi konečně ten avg odinstaloval?

co ta další obludnost nero? k vypalování slouží normálnějšější programy.
nerobackup: k zálohování to není, smysl mají jen řešení s vlastním boot cd, ne ty co otravují na pozadí.
služby se zakazují třeba v services.msc

Jinak, který antivir je dobrý? Víš, já mám na AVG rád, že si můžu jednotlivý soubor vždy prověřit antivirem

to umí úplně každý av - viz menu na pravé tlačítko myši.

vůbec nechápeš, co jsem ti psal: nemáš používat internet security verzi, když si tak stěžuješ na výkon, ale free.
skenování jednotlivých souborů: buď se hrozně nudíš, nebo je smyslem tvého života stahování warezu, takovým není pomoci.

avg to rozpatlal dokonce do 3 verzí:
avg antivirus free 2015 - tu navrhuju, když se nedokážeš bez antiviru obejít
avg antivirus - placené. rezidentní "štíty" navíc, které jsou spíš k ničemu (dají se vypnout).
avg internet security - placené, podle firewallu to máš ty, tipuju že taky warez. za routerem zbytečná verze.

15 let nepoužívám žádný antivir, k ničemu mi nechybí.