Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spravny PC

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, chcem si kupiť už hernu zostavu PC, a moc sa tomu všetkemu nerozumiem tak by som sa chcel spýtať čo by ste mi odporučili kupiť aku hrackú zostavu?

PS: Chcem aby to aspon utiahlo AC Unity kt. má nasledujuce požiadavky

Minimalne požiadavky:

INTEL CPU: Core i5-2500K 3.3GHz
AMD CPU: Phenom II X4 940
NVIDIA GPU: GeForce GTX 680
AMD GPU: Radeon HD 7970
RAM: 6GB
OS: Win 7 64
Direct X:DX 11
HDD Space: 50GB

Optimalne požiadavky

INTEL CPU: Core i7-3770 4-Core 3.4GHz
AMD CPU: FX-8350
NVIDIA GPU: GeForce GTX 780
AMD GPU: Radeon R9 290X
RAM: 8GB
OS:Win 7 64
Direct X:DX 11
HDD Space: 50GB

Za všetky rady vám som fakt vdačny, naozaj sa do toho moc nerozumiem, a preto by som sa chcel poradiť čo by ste mi odporučili kupiť :-)

Cenu si neuviedol ale dam ti sem vseobecne minimalne aky HW by si mal kupit ak chces PC na hry. Osobne odporucam do toho dat aspon 700e.

AC:U este neni priadne patchnuty aby hra bezala dobre na PC (Ubisoft si poslednu dobu robi z PC hracov pizzu...)

i5-4570
Hyper Evo 212 chladic
8gb 1600mhz ram
GTX 760 / R9 280
600w zdroj
500gb hdd / 120gb ssd (najlepsie oboje)

ostatne veci su nepodstatne. Takato zostava dava hry v 1080p na high-max nastaveniach a ak AC:U bude dostatocne optimalizovana na PC tak tie High nastavenia by si mal dat :)

Ježek ti dal hodně dobrý návrh, když chceš os dej tam nvidii 970 + levnější(okolo 2k) zdroj od seasonicu a máš to.
Herní výkon tvé sestavy je mizerný, 16 gigabyte ram využijes tak při 5 virtualizpvanych os, 8 stačí.

GeForce 970 samozrejme muzes, pokud Radeon nechces, volil bych Asus nebo MSI s tim jejich vylepsenym chlazenim. Na zdroji bych nesetril, ten co ti napsal je opravdu dobry, nebo teda koupit levnejsi Seasonic M6xx, pokud se ti to zda moc penez.

Zkus toto:

Procesor Intel Core i5-4460
Základní deska ASUS MAXIMUS VII HERO
Počítačový zdroj Corsair VS650
SSD disk Intel 520 120GB SSD bulk na OS
Pevný disk Western Digital Red 1000GB 64MB cache na data a zalohy.
Vyber si tu nebo tu podle toho jestli raději nVidii nebo Radeona.
ASUS GTX750TI-OC-2GD5
ASUS R7260X-DC2OC-2GD5
Operační paměť Kingston 8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black Series

Tak to zkusím nějak shrnout pro všechny reakce na mou nabídku komponentů.

1) Je tu cenová limitace.
2) Základem každého počítače je kvalitní deska. A chce počítač na hry. Ale může být i jiná levnější třeba od Gigabyte. Ale z mých zkušeností jsem vždy doplatil na to pokud jsem se pokoušel šetřit na základní desce.
3) Vím co a proč jak navrhuji a i tak si nejsem jist zda se s tím do těch 1000E vejde.
4) Co je na 650W zdoji špatného? Zdá se ti příliš silný? A co třeba počítat s tím že výkon toho zdroje bude klesat? Corsair protože záruka a vcelku i spolehlivost. Ale jak tak koukám tak už ji nemá 5 letou. Škoda. Tak se dá vybrat i jiná značka.
5) S mou navrhovanou sestavou by neměl být problém ohledě kompatibility HW a tedy i stability PC.
6) 120GB SSD disk na OS je dostačující a vejde se tam i najaká aktivně hraná hra. Zbytečnost kupovat větší, pokud nemáš peníze na zbyt. A na data a zálohy má klasický HDD.
7) Pokoušel jsem se též vybrat nějaké komponenty u kterých pokud možno hrozí co nejmenší počet reklamací.
8) Grafické karty především Radeony od ASUSU mají jedny z nejméně problematických ovladačů ve hrách. Možná že dnes už i Saphire a další dořešily problémy a už není problém i zde. Jistě rád bych tam navrhl nějakou výkonnější grafiku, ale kvůli ceně ne.

A nakonec stejně to bude záležet na něm samým kterou nabídku si vybere.