Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výber monitora

ahoj

kedže už mam ten nový PC chcelo by to aj niajaky normal monitor
chcem ho prevažne na hry sem tam ten film internet a pod. veci. čo sa neviem rozhodnúť je či sa mi oplati viac 22" alebo 24" jedno mi pride velke druhe zas malé :D
cena okolo 200€ max asi 230€

po pŕipade potrebujem ešte klavesnicu a s sluchatka (to je len take vedlajšie kto mi vedel poradit, ked tak si to vyberiem aj sám)
klávesnicu som tu riešil nedávno no zatial som žiadnu neobjednal http://pc.poradna.net/q/view/1325779-klavesnica-cc a-20?page=r1326125#r1326125
a sluchatka sa mi včera rozpadly takže tie budem kupovat tiež - cena asi ako aj u klavesnica do 30€ - použivane na hranie a počuvanie hudby mikrofon nieje nutnost

no hlavne čo ma v tejto téme zaujma je ten monitor
(všetko objednávam s alzy)

o tom že su aj 23" viem :D ani tie čo udavaju ako 24" niesu povečine čisto 24" - no nakoniec (hlavne kôly filmom) som sa rozohodl pre tych 24" teraz už len ktorý

zatial pozeram po tom čo pisal Redmarx - no ako som už pisal neviem či by nebolo na hry lepšie 1920x1080
dalej asi po tom istom čo už mam doma - ten mám aspom už overeny
alebo ešte http://www.alza.sk/24-samsung-s24d590p-d1146777.ht m

po prípadepo niečom inom čo mi poradite :)

PS: vedel by mi niekto tak okrajovo a polopate vysvetlit aky ma vliv Obnovovacia frekvencia monitora(Hz) dopad na FPS v hre ???
nech viem či pozerat IPS alebo TN monitory

PS: vedel by mi niekto tak okrajovo a polopate vysvetlit aky ma vliv Obnovovacia frekvencia monitora(Hz) dopad na FPS v hre ???

Pokud máš 120/144 Hz monitor a ve hře máš 120/144 FPS (raději ještě o trošku víc) tak je tam oproti 60 Hz velmi znatelný rozdíl. Tento pátek jsem byl na výstavě kde měli nějaký 144 Hz BenQ a je to jak nebe a dudy (porovnával jsem s 60 Hz na tom samém monitoru). Hrál jsem na tom Borderlands Pre-Sequel.

Dopad na FPS ve hře obnovovací frekvence nemá, tedy ne co se výkonu týče. Samozřejmě čím víc Hz monitor má tím víc FPS dokáže zobrazit.

Vic jak 60Hz lidske oko stejne nedokaze vnimat, cokoli nad 60Hz je zbytecnost, teda pokud nehrajes v 3D zobrazovadlech, tam se to potom deli dvema, teda idealni je 60Hz pro kazde oko. (Neplest s 60FPS, to je viditelne maximum pro single player hry, ale u multiplayeru je to neco jinyho.) Onehda tu nekdo psal, ze si poridil 120Hz monitor a ze z nej nedokaze vytahnout vic jak 60Hz, nakonec zjistil, ze tech 120Hz umi pouze s pripojenym 3D zobrazovadlem, normalni obraz u toho monitoru byl 60Hz.