Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabootování obrazu FDD/HDD z FAT32?

Není tu někdo, kdo by věděl jakým způsobem nabootovat obraz diskety nebo pevnýho disku, uloženýho na oddílu se souborovým systémem FAT32? Jde mi o ten "boot loader" (zavaděč), kterej mi to umožní. Z jistýho důvodu nemůžu použít disk rozdělenej na více oddílů, proto z jednoho oddílu potřebuju nabootovat i ty obrazy.

Kdyby to bylo z CD, to bych uměl, ale já to potřebuju z hdd (FAT 32).

Děkuji,
Pavel

Ono zavisi aj ze co je v tom obraze (aky OS). Pre vseobecny OS by taky zavadzac musel emulovat disketu/disk (t.j. zavesit sa na int 13h), a to by klaplo len pre OS (OS ktory chces nabootovat z obrazu) ktore idu cez BIOS int13h, t.j. asi len pre DOS prip. specialne upravene verzie linuxu). Ostatne OS by skoncili (inaccesible boot device) akonahle by si nacitali vlastne ovladace pre HDD/floppy.

P.S. WinCE sa robia specialne (napr. tak ze nacita sa obraz OS (nie obraz disku) do RAM, a WinCE vobec nevidia ziaden disk).

napr. memdisk (zadaj do google). Skusenosti ziadne nemam nasiel som to len momentalne googlom, ale robi plusmius to co som pisal...

pozri si aj nieco o isolinux, ale to je trochu nieco ine.

P.S. este si nenapisal aky OS je na tom HDD ktory bootujes, alebo nechapem ako myslis to bootovanie, nieco bootovat musis. Zrejme potrebujes este aj nejaky bootmanager, nechapem co vlastne robis a preco tak zlozito...

Hm, tak to mas tazke... Ja by som si to naprogramoval keby som to potreboval :-p

Niekedy som tusim tu v poradni alebo na tej druhej videl cosi o tom ako z DOSu spustit boot z ineho zariadenia, ale to by si musel mat predtym namapovany ten image ako nejaky RAMDISK, ale neviem ci take nieco vobec niekto naprogramoval (da sa to ale si asi prvy co take nieco potrebuje :)
Vseobecne skus hladat slova int13h hook iso boot apod.

MM.. nevím jestli si rozumíme. Nejde o souborovej systém uvnitř toho obrazu, ale jde o to, že ten image bude uloženej na disku se souborovým systémem FAT32. Kdyby šlo o FAT16, použil bych syslinux/memdisk. Ale já právě hledám něco na FAT32. Jestli to píšu zbytečně a podceňuju tě, tak promiň.

Pavel

Aháá, tak příště prosím napsat polopaticky a nechat mě to třikrát opsat, abych to pochopil. A ty nějaký takový softwarový udělátko znáš? Protože to je od začátku podstata mýho dotazu :-)

Myslím, že dál už nemá cenu to rozvádět, když jsem našel ten Grub.

Pavel

jedna sa o isoemu:

Boot from an ISO file located on a FAT32/NTFS partition

Known Limitation
=================

* Support FAT32/NTFS partition only;

* Works on x86's RealMode only(so this cannot boot Windows PE,
OR, WinNT based OS), `cause it hooks INT13h;

* Support 8.3 file format only;

HOW TO USE
A) As a menu item of NTLDR
B) Run from Grub, or Other Loader

pokial viem, posledna verzia je 1.05th+, pravdepodobne sa uz nevyvija
link uz nemam, ak chces mozem poslat mailom