Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje interní grafika na základní desce...

Ahoj,

V počítači mám externí grafickou kartu nVIDIA Quadro FX 1500 se dvěma výstupy DVI pro duální monitor. Na desce mám potom přišitý VGA konektor. Dneska jsem ho chtěl zkusit, připojil jsem k němu monitor, spustil počítač, ale monitor mi psal VGA - NO SIGNAL. Ne, že bych to VGA nějak potřeboval, ale kdyby mi náhodou odešla ta externí grafika...

Díky.

HP COMPAQ Dx7300 Microtower PC
Windows 7 Professional
Intel Pentium D 3.40 GHz
4 GB RAM DDR2

- BIOS, ma nastaveni, kde jde prepnout IGP (integrovany graficky chip) a PCIe (slot na grafickou kartu)
- Po zapnuti PC, BIOS skontroluje pripojeny hardware k zakladni desce, kde v pripade ze je zapojena Graficka karta, IGP se desaktivuje a video signal jde pres PCIe.

Ne, že bych to VGA nějak potřeboval, ale kdyby mi náhodou odešla ta externí grafika...

- Po odpojeni GK, samozdrejme muzes pouzit integrovanou. (Az na vyjimku nakych HYBRID mustku, spolu tyto karty nemuzou)

V starom počítači mi to tak fungovalo ako chceš, dva monitory bežali na externej grafike a jeden na internej, v novšom mi píše že pc dovoľuje len 2 monitory a k tomu ešte zapnúť v biose sa dá len, buť externá, alebo interná grafika, takže mám teraz len dva monitory. Viem príspevok je rok starý, ale ja som tu napríklad už asi tretí raz, či nie je niečo nové. Píšem preto, aby som ujasnil, že niektoré dosky to dovoľujú a možno niekto poradí ako by sa to zapnúť a ešte chcem upozorniť, že aj keď si kúpite grafiku z viacerými výstupmi, doska vám povolí, len napr. dva.