Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak se zbavit pamětí RAM

dobrý den,
měl bych dotaz, či existuje nějaký obchod, kde mohu nakoupit RAM a nechat odprodat staré.. mám samsungy 3x 2GB a potřebuji kvalitní 2x 4GB, bylo by fajn, kdyby je odkoupili a já připlatil třeba jen 500 Kč :)¨

pokud víte, budu rád za tipy :)

loading...

obchodník chce prodat, samozrejme i nakupuje, nakupuje ale ve velkém, za značne jiné ceny než za které prodáva, tomuto rozdílu se ríka "marže", výška "marže" je obchodní tajemství

prodat budeš muset Ty na bazaru a ten rozdil, zápornou "marži", budeš muset poskytnout Ty aby jsi vúbec prodal

... :puff:

Základní desku netuším... ale mohu poslat guide pc.pdf, kde je o tom snad vše, pokusím se zkopírovat něšco ohledně ramek a MB (motherboard)

Slot Memory Total Memory
Slot 1 1GB,2GB,4G 1G ~4GB
Slot 2 1GB,2GB,4G 1G ~4GB
Slot 3 1GB,2GB,4G 1G ~4GB
Slot 4 1GB,2GB,4G 1G ~4GB
Maximum System Memory Supported 1G~16GB

Item Specification
Memory slot number 4 slot
Support Memory size per socket 1GB/2GB/4GB
Support memory type DDRIII
Support memory interface DDRIII 1066/1333
Support memory voltage 1.5V
Support memory module package 240-pin DDRIII
Support to parity check feature Yes
Support to error correction code (ECC) feature No
Memory module combinations You can install memory modules in any combination as long as
they match the above specifications.

MB Kit
MB Kit aSampras EIH57MK for M5 Intel H57 Realtek RTL8111E Giga
LAN ATX W/O 1394 LF w/i D-Sub port
MB.SDW07.002

Takže máš zřejmě počítač ACER Aspire M5910 nebo něco podobného.
Vzhledem k tomu, že jde o S1156, tak je maximum 16GB DDR3 (4x4GB) a maximální frekvence 1333MHz (můžeš osadit i rychlejší paměti, ale jejich rychlost se sníží dle toho, co dovolí mainboard s CPU).
Má to ale háček. Jelikož jde o S1156, tak ty 4GB moduly musí být oboustranné se 16ti paměťovými čipy. Jednostranné 4GB moduly ti fungovat nebudou.

i když jsi děcko, nejsi tu první pátek. víš, že na vyčtení hw se používají diagnostické programy (cpu-z, siw, sysspec, speccy, hwinfo, aida, ...), nebo otevření bedny a vyčtení potisku z desky, nebo nápis na první obrazovce po zapnutí, nebo název z krabice/manuálu...

edit: "značkový pc" acer aspire. zachraň se kdo můžeš.

no nevím jestli 15 let je děcko, ale to hodím za hlavu. No jak postupně zjištuji, moc značkové to není, ale stejně, před 3 roky koupit takový PC za 14 000, byl kauf! :-)

ale spíše bych potřeboval radu, jak to s tím tedy je... asi by mi ty ramky pomohli však procesor (i7 @870 2,93Ghz, Turbo boost na 3,6) i grafiku (GT 740) mám dobrou! :)