Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde obraz v notasu HP

Ahoj. Mám u sebe notas Hp pavilion dv6650, vzal jsem si ho, jakože chybí hdd a já si ho koupím. Jenže. Notebook se nechce roznout. Rozbehne se jakoze, vsechno se rozsvítí kromě monitoru. Nejde ani v externím. Včera jsem skoušel měnit ramku a dlouho jsem se drbal i s baterkou od biosu, a po stálém zapínání se jednou uplně normálně spustil, akorát psal že není systém(ještě jsem nekoupil hdd) Tak jsem to vypl vratil baterku a od té doby, i když jsem ji vytáhl tak se zase nechce ten displej zapnout. Čím by to mohlo být? Díky za rady

kdo ví, treba je to ona chronická záležitost u notebooku s grafickým chipem, jak nekdo se domníva že lze si hrát na notebooku, teplo, jeho vlyv na pájené spoje BGA chipú a následne povestné opravy, reflow a reballing

všechno je to domnenka

... :puff:

Tvúj problém pravdepodobne není monitor, uvádiš, "nejde ani v externím", co by jednoznačne bylo na chybu grafického chipu.

Ostatne není problém overit, odpoj ten kabel s mnoha vývody co vede k monitoru z konektoru na mainboard-u a pripoj externí monitor, pokus se to zapnout. Ppokud grafický chip je funkční, zdetekuje se že není pripojený interní monitor a výstup grafiky bude automaticky presmerován na externí monitor. Pokud se nezobrazí na monitoru žádna známka aktivity, graficky chip je nefunkční a tedy celej mainboard je k ničemu.

.... :puff:

Ty nemáš rozdelávat display, máš vyjmout kabel display-e z konektoru na mainboardu, u mnohých notebooku je vcelku nenáročný úkon, u jiných jednoduché to být nemusí, nevím jak je to u HP dv6650, hledej a dozvíš se.

Príznaky, jednou startuje jindy né, není obraz nikde na výstupu z grafiky, se reší výmenou mainboardu

... :puff: