Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při výběru herního notebooku

Zdravím, potřeboval bych pomoci s výběrem herního ntb, cena kolem 24k. Mám vybrané varianty, ale nevím jakou kombinaci brát.

1) Intel Core i5 4210H (2.9/3.5) 2x jádro + NVIDIA GeForce GTX 860M http://www.alza.cz/acer-aspire-v17-nitro-black-edi tion-d2262111.htm
2) AMD A10 5750M (2.5/3.5) 4x jádro + AMD Radeon R9 M290X http://www.alza.cz/msi-gx70-3cc-201xcz-destroyer-d 1145777.htm

1. varinaty mi vadí 2x jádro a i7 přeci stoji zase nějaky peníze navíc a cena se zase zvedne(nevím jak moc to ovlivní)
2. tady mě zaujala grafika + 4x jádro (nevím jak je na tom amd vs intel právě, nejsme si jist kvalitou amd cpu)

(Oba tyto notebooky mají variantu 15.6 která je samozřejmě levnější o cca 2k, ale já preferuji 17,3 velikost.)

Děkuji za rady, popřípadě nějako jiné návrhy.

Herny notebook je hovadina ptz sa to neda upgradovat, opravovat, huci to, za 2mesiace sa to uvari, a ma to polovicny vykon oproti podobnemu desktopu.

Co sa tyka vyberu daj si do google slova 860M benchmark a M290X benchmark, a najdi si ktora je vykonnejsia. Tie CPU budu vykonovo podobne a tipnem si ze ten intel bude menej hriat a ma vyssiu zakladnu frekvenciu (co je dolezite ptz ked sa bude ten crep skvarit na 90stupnoch tak sa turboboost stejne dekativuje)

- Grafickym vykonem bude podstatne vykonejsi R9 M290X, ale tusim nejsem si jisty jestli GX nebo GE od MSI nemaji nak velmi kvalitni podsviceni zobrazeni, zrejme GE ma 250-300 cd/m 2 , (nebo GE70 jestli ma IPS, opravdu ted nevim) a né moc dobry i kdyz akceprovatelny kontrast, kazdopadne jsou hlucne a nenazval bych je s nejlepsim chlazenim.

Ahoj, já vím že to teď frčí.. ale opravdu, bude ti to hodně hřát, nesčetněkrát budeš dělat reflow desky...
za ty peníze je ten desktop opravdu lepší, poměr cena/výkon... hold si s ním nebudeš moct jít do školy nebo do vlaku.. to je jediné mínus.
:)