Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba PC Sestavy

Ahoj

Nevíte jakou přibližnou spotřebu bude mít tahle sestava v zátěži ? Nebo spíše jestli to utáhne 450W zdroj Seasonic S12G Gold ?

Procesor i5 4690
Gainward GTX 970 4GB
2x4 GB 1600MHz
SSD AMD RADEON 120 GB
1 TB WD Blue
Chladič CoolerMastr 212 EVO

Poradce na CZC mi doporučil minimálně 500W zdroj ale podle mě by 450 Seasonic by měl být dostačující . Upgradovat PC neplánuji a přetaktování pamětí nebo grafické karty také ne . Bohužel zdroj už jsem měl koupený jako první , takže i proto jsem vybral Grafickou kartu Nvidia 970 s nejnižšímy takty právě kvůli spotřebě.

CPU TDP 84W, GK okolo 145W, to ostatní jsou drobnosti a v provozu se k maximu obvykle ani nedostanete. S přetaktováním pochopitelně roste spotřeba, ale osobně přetaktování považuji za ztrátu času. Zdroj od skutečného výrobce zdrojů dodá na 12V, odkud jsou napájeny na příkon chtivé a lačné komponenty, až 444W. Jsou i různí nálepkovači, co produkují i takové hnusy, kde je nejen slabší na té kritické 12V větvi, ale údaje je nutno "kreativně" zpracovat tzv. "bulharskou konstantou", která je proměnná v čase a závislá na jiných okolnostech.