Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení

Dobrý den, mám problém s chlazením CPU...bedna pc má 5 ventilátorů a ventilátor na CPU je podle parametrů dostatečný. Přesto se mi pc při hraní her přehřívá a to můj starý se u některých her nepřehříval, tak jako tenhle teď a to je mnohem vybavenější. Dá se to nějak vyřešit prosím?

Zdroj: poradna

A jaký je ten chladič CPU ? Box ? Jakou máš PC skříň jsi taky neuvedl. Věřím, že zapojených 5 ventilátorů v PC skříni "boří" airflow, nejlépe je zapojit jeden ventilátor vepředu a druhý vzadu, přední nasává studený vzduch, zadní teplý vzduch vyfukuje. Je možno ještě přidat ventilátor nahoru, který bude pomáhat vyfukovat teplý vzduch, ale není to nutnost. Určitě bych neinstaloval ventilátor do bočnice. Přední a zadní ventilátor by měl být ideálně stejně velký se s stejným průtokem vzduchu.