Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Windows 7 a UEFI

Zdravíčko,
mám notebook Lenovo G780 /i7-3520M, nVidia GT635M, 8G RAM, 1TB disk/. Počítač byl přednainstalován Windowsem 8. Jelikož W8 se dodneška štve,tím debilním Metrem a hnusný desigem a hlavně nastavováním. Chtěl jsem si tam nainstalovat W7. Stáhnul jsem čistý windows ze stránek MS, vytvořil bootovací flešku a windows nainstaloval, vše v pohodě. Následná aktivace, taky v pořádku /klíč mám ze starýho notebooku/ a najednou jsem zjistil, že ve W7 nejde regulovat jas monitoru. Několikrát jsem přeinstaloval všechny ovladače a a pořád nic a když už jsem byl bezmocný, zavolal jsem na infolinku Lenova, kde mi bylo zděleno, že notebook podporuje UEFI a ať zkusím místo BIOSu využít UEFI. Tak jsem si našel pár návodů na to jak vytvořit bootovací flešku pro UEFI, vytvořil ji, nahrál jsem na ni windows stažený ze stránek MS a začal bootovat /v BIOSU nastaveno bootovaní UEFI/. Instalace sice začne, načte to ty prvotní soubory a pak jak to píše "Starting Windows" tak se to kousne. Teď jsem to tu nechal hodinku v klidu a stejně nic.
Nemáte někdo zkušenosti s bootováním pod UEFI ? Případně řešení mého problému ?
Předem díky za odpovědi.
Změna kategorie, původně: Software. (karel)

Je ten W7 64bit?

Infolinka ti povedala peknu picovinu, ptz sposob bootovania nema s nastavovanim jasu nic spolocne. Nemas len nahodou prehodeny vyznam klavesy "Fn"? T.j. ze ten jas mas menit bez stlacania Fn apod.

Ovladace grafiky si instaloval ktore presne odkial presne?
Je W7 podporovany pre tento notebook vyrobcom oficialne? Ak ne, tak to proste fungovat nemusi. Funguje zmena jasu ked si v BIOSe?

Inac k tomu bootu v uefi mode, si ten USB stick bud vytvroil blbo, alebo ten Win7 neni 64bit, alebo ma instalator nejaky divny problem s tvojim rozdelenim disku (nacpal si tam MBR a predtym tam bolo GPT, a vznikol ti nejaky maglajz? Alebo co si s tou tabulkou particii robil)

Jj, je to 64 bitová verze. No mě bylo řečeno, že poslední dobou udělali BIOS určený pouze pro W8. A pokud si chci nainstalovat W7 tak jedině přes UEFi, to že to ještě prej podporuje.
Jas nešel regulovat vůbec nikde, ani v nastavení schématu napájení, ani v aplikaci jež je vyvolaná win+X. Prostě nikde.

Jas sa reguluje pomocou Fn klaves. V BIOSe si uz bol? Tam to ten jas reguluje? (Fn+klavesy pre jas)

Aby ti to slo vo Windows musis mat spravny ovladac grafiky. Ten mas odkial?

Instalator v uefi mode ma mozno problem s tvojim rozdelenim disku (ptz tam bolo GPT a fake MBR a ty si mu v legacy mode posahal fake MBR a v GPT su teraz hovadiny, ktore ten uefi instalator vidi).
Alebo nemas nastaveny secure boot v biose? Skus ho vypnut.
Mas v BIOSe povolene CSM? Ak ano skus povolit GOP driver alebo vypnut csm

Jj úplně všude jsem zkoušel regulovat jas. V BIOSE to vůbec nešlo.

Ovladač grafiky /teda grafik/ byl stažen ze stránek Lenova, později byl stažen i ze stránek Intelu/ byl o chlup novější.

To by taky mohlo možná něco dělat, zkusím ten disk sformátovat někde mi komp, třeba v jiným. Mám ho formátovat na NTFS nebo mám rovnou vytvořit GPT ?
Secure boot je vypnutý, s tím to nešlo vůbec.
v BIOSe CSM vůbec nemám.
Každopádně díky

Kuuuuuuuuuurva, samozřejmně že je v USB 3.0. :-D
Já se nechci vracet k W8, je to hnus prostě. Pokud bude fungovat jas v W7, tak zůstanu u nic. Taky jsem se na netu dočetl, že pokud to jede přes UEFI, tak to běhá i svižněji a pokud se k tomu ještě přidá AHCI kontrolér SATY, tak je to prej o 2/3 rychlejší.

Inac na Win8(.1) sa da zvyknut, da sa nastavit boot rovno na "plochu" Windows (ne kachle), a tie kachle su jak ponuka start (vyskocia ked kliknes dolava dole na to dementne "start") a tie kachle si mozes zmensit a dat si tam svoje oblubene ikonky a budes mat kachle jak nabiodku start. Inac je to celkom podobne jak Win7.

Mam na netbooku W8 a ze by som sa s tym teraz sral 3dni a 3noci jak pako nadrbat tam W7 aby potom polka veci nefungovala to ma ani nenapadne.