Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Speaker mlčí

Zdarec, jsem počítačový amatér tudiž nevím zda vše napíši správně.
Stala se mi taková nemilá věc. Včera jsem přeinstalovala windows7. Proběhlo stahování aktualizaci, nainstalování požadovanách programů, poté bylo PC vypnuto. Dnes ráno jsem zapla počítač a vše najelo jak má, pracovala jsem na Photoshopu a měla zapnutá internetový prohlížeč. Počítač jsem dala vypnout a systém požadoval dalsi aktualizace. Odchazela jsem a stahovaly se. Po 2 hodinách jsem se vrátila a zapla počítač. Větráky, hardisky se rozjeli, ale speaker nepípl. Vypnout klasicky nešel, takže jsem odpojila zdroj. Ponechala jsem to chvíli a zkoušela znova, ale nic, zase to stejne. Na základní desce jsem našla mírně vyteklé a nafouklé kondenzatory. Vzala jsem náhradní počítač, že tam vložím svoje hadisky. Vše jsem zapojila a uplně ten stejny problém vše najelo kromě biosu. Tak jsem vzkoušela dotlačení kabelů zvenku i zevnitř, vyndání baterky, resetování CMOS, postupné zapojování komponentů. Výměna za 1 grafickou kartu, náhradní monitor i zapnutí bez připojených hadisců ale stale bez odezvy.
Jsem v koncích, byla bych vděčná kdyby mi někdo zkusil poradit.

HardWare.
odpojis vsetky komponenty (z diskov a optik staci vybrat 4pinove napajacie molex konektory.
vyberes grafiku zo slotu a rovnako aj pamate.
potom ho zapnes a speaker bude hlasit postupne chyby pipanim.
ako prvu zrejme vga a potom ram.
postupnym zapajanim komponentov docielis vylucenie toho vadneho.
podla mna zakladny postup.
a ak ti nehlasi nic ani za tychto podmienok, tak vzhladom na to, ze si podotkla nafukle kondenzatory na morherboard, je tato v nebicku.
a pravdepodobne ju tam vzal vadny zdroj.

to je jedno. pokial ma nejaky komponent problem, prejavi sa to aj na druhej MB.
mne sa obdobny problem vyskytol pri skladani pc. po zapojeni tv karty - fungl novej pc zhaslo.
po vybrati nabehlo.
takze jasna chyba hw.
tak som ju tam znova zapojil, po prilozeni ruky na nu som zistil, ze jeden tranzistor
v napajacej casti karty bol tak horuci, ze mi spalil otlacok na ukazovaku:)
dodnes maju so mnou problem kriminalisti daktyloskopici.
ale to uz len pre odlahcenie temy.
vela stastia zajtra pri badani:)

Bios nabehne aj bez hdd.

Systémový hdd na ktorom je aktívny a primárny oddiel nemôžeš pripojiť mirnix-dirnix na druhý PC s odlišným HW.

PC nenabehne, jedine, ak má na hdd svoj hardvérovo rozpoznaný operačný systém z ktorého bútuje.

PC môžeš nabútovať live verziou OS z externého média do RAM-ky.

v pohode moze. pretoze pri zachovalej sekcii MBR nabehne, aj ked potom s nejakou chybou driverov na novom HW.
obvykle aj BSOD, ale to je ine kafe.
neskusaj nabulikat niekoho do live verzie kokotin, ktore s nainstalovanymi ovladacmi na danom system disku nemaju nic do cinenia.