Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DDR3

Mám v PC 4 sloty na DDR 3 ve dvou mám 2x2GB 1600MHz CL9, chci si koupit další 2x2GB ale můžu sehnat jen bud 2x2GB 1333MHz CL9 nebo 2x2GB 1600MHz CL10, ktere paměti mam zvolit? Děkuji

1600 MHz CL10 jsou malilinko pomalejší než 1600 MHz CL9, ten parametr CL9/CL10 je na hrane meritelnosti a CL9 je spíš odrb marketingu

stejne ty pameti co máš, s vysokou pravdepodobností, na maximálni rychlosti v mainboardu nejedou, spusť u sebe CPU-Z a koukni se na frekvenci na jaké RAM beží

aby nebyl problém, hlavne kup takové které mají rovnaký počet chipú na modulu, jde o takzvanou organizaci pameti, to delá problém nejčasteji i když, teoreticky, by to už delat problémy nemelo

... :puff: