Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit windows - chyba 0xc00000e9

Dobrý den,
Jen tak jsem si povídal s kamarádem na Skypu, a napadlo nás že by jsme mohli zkusit nějakou novou hru. Kamarád stáhnul launcher a poslal mi odkaz. Moc se mi nechtělo to stahovat, nebylo to z oficiálních stránek a chrome hlásil že to může být škodlivé. Ale kamarád mě přesvědčil že mu to v pořádku jde, tak jsem to stáhl také. Pak se mi najednou zasekl notebook, tak jsem ho vypnul zapínacím tlačítkem. Když ho zapnu, zobrazí se mi 2 možnosti: spustit opravu spouštění systému nebo spustit windows normálně. Když vyberu kteroukoli možnost, začne windows načítat soubory a zhruba v 75% se zasekne a vyhodí mi hlášku že byl problém se zařízením připojeným k počítači. Když ale odpojím myš a sluchátka( v životě takový problém nedělaly) tak je to stejné. Kdyby mi někdo dokázal pomoct, prosím pomozte, docela rád bych svůj počítač ještě někdy zapnul. Vyfocenou chybu přikládám do přílohy.

To vypada akokeby si mal vadny disk. Nemas v tom strcenu nejaku SD kartu alebo nieco co je tiez disk?

V kazdom pripade by som skusil nudzovy rezim (po mackani F8 pri starte), ked nenabehne ani ten tak tam by v tych moznostiach malo byt posledna znama konfiguracia alebo v moznostiach opravy aj obnovenie systemu na nejaky posledny vytvoreny bod obnovy. Ked nepomoze vobec nic tak mozes spustit recovery na vyrobny stav (ak potrebujes zalohovat data tak spustit live linux ubuntu.cz z USB sticku a zalohovat si data)

Jezismaria
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/what-ar e-system-recovery-options#what-are-system-recovery -options=windows-7
je tam v tom okne aj "prikazovy riadok"

Otvorenie ponuky Možnosti obnovenia systému v počítači

Vyberte z počítača všetky diskety, disky CD a DVD a potom počítač reštartujte pomocou tlačidla napájania počítača.

Vykonajte jednu z nasledujúcich možností:

Ak má počítač nainštalovaný len jeden operačný systém, pri reštartovaní počítača stlačte kláves F8 a podržte ho stlačený. Kláves F8 musíte stlačiť predtým, než sa zobrazí logo systému Windows. Ak sa zobrazí logo systému Windows, musíte počkať, kým sa nezobrazí obrazovka na prihlásenie do systému Windows, a potom počítač vypnúť alebo reštartovať.

Ak má počítač nainštalovaných viac operačných systémov, pomocou šípok vyberte operačný systém, ktorý chcete opraviť, a potom stlačte a podržte stlačený kláves F8.

Na obrazovke Rozšírené možnosti spúšťania systému zvýraznite pomocou kurzorových klávesov položku Oprava počítača a stlačte kláves Enter. (Ak položka Oprava počítača nie je v zozname uvedená ako jedna z možností, počítač nezahŕňa predinštalované možnosti obnovenia alebo ich vypol správca siete.)

Vyberte rozloženie klávesnice a kliknite na položku Ďalej.

V ponuke Možnosti obnovenia systému otvorte nástroj kliknutím naň.

vytáhneš disk, přidáš do jiného pc, zachráníš tvoje data. systém a programy necháš být.
zkontroluješ smart stav disku.
vrátíš disk, dáš tam instalační dvd win7, nainstaluješ systém úplně znovu s formátem disku.
od prasečího výrobce emachines stáhneš ovladače a nainstaluješ nejdřív chipset driver, pak zbytek.
(shitová balkánská divize emachines skončila, možná budeš muset hledat přímo u aceru)
nebo pohledáš zálohu, kterou sis jistě udělal, pokud neumíš instalovat windows ani nemáš instalační dvd.

Když se mi povedlo spustit to v ubuntu tak jsem ihned vymazal programy které jsem stáhl naposledy před tou chybou a teď jsem restartoval pc a najednou mi naběhla oprava systému windows..Hned jsem počítač zkusil obnovit v čase zpět ale nešlo to :( ješt se mi nepodařilo počítač zapnout, už po třetí se mi spustila oprava spouštění systému a pak mi napsala že počítač nelze opravit... Když kliknu na dokončit, restartuje se PC a spustí se znovu :(

Nastavil jsem vrácení systému do stavu po výrobě a asi v polovině načítání se to vypnulo... A když teď zapnu počítač zobrazí se mi tohle: POwRhH0 -.- Instalaní disk nemám a na výrobce se mě obracet nechce :c
Btw. Kamarád říkal že by prý sehnal instalační disk, ale prý se tam píše že je na 1 použití nebo co a že se bojí že když to použiju tak mu to už nepujde.. Moc tomu nevěřím, může to být pravda ?

Instalační disk můžeš k reinstalaci systému použít mnohokrát a i na jiné PC.
Jenom instalační klíč je vždy vázán k jednomu PC.
Celá republika si může nainstalovat Windows 7 do počítačů z jednoho disku (stejné edice - Windows 7 Home, profesionál). Jenom musí mít každý svůj vlastní klíč. :)

Mohl by mi sehnat to CD, jen bez klíče a na úplně jinou verzi, takže asi nic :/ Jinak-Pokouším se přeinstalovat Windows podle toho návodu co jsi mi poslal-stáhl jsem si odpovídající .iso soubor(akorát v angličtině) a vypálil na CD. Jediné, co jsem neudělal je to promazání disku jak je tam uvedeno pomocí programu Killdisk-nemám funkční PC takže ho nemůžu promazat. Teď se mi načítá instalace nových Windowsu, ale mám obavy že se to zaseklo, už půl hodiny nenaskočilo ani % :(
Kde bych mohl vzít klíč? Obávám se že ho budu potřebovat a já žádný klíč nemám...

mě detekuje všechny disky.
ale pokud je konflikt s grafikou intel, použiju parted magic (10usd), nebo poslední acronis disk director.

vytáhni ten disk, přidej ho do jiného počálu - jestli se ve správě disků zobrazí nějaký oddíl.
ten zruš, disk vrať do původního pc, nainstaluj windows.

taky se dá na nabootovat poslední hirens (nemá pořešená autorská práva) nebo ultimatebootcd, zvolit nějaký partition manager a zrušit všechny oddíly na disku.
před čistou instalací nechat běžet aspoň hodinu memtest.