Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stažení dat ze starého HDD

Dobrý den,

mám starý HDD z notebooku a chtěl bych z něj stáhnout data do jiného notebooku. Mohu v tom jiném NTB vyjmout stávající HDD, připojit starý pro stažení dat a potom opět vrátit stávající, aniž by došlo ke ztrátě dat nebo rekonfiguraci systému?

Předem dík

ano, aby jsi však mohl data stáhnout musí an notebooku bežet nejaký operační systém, skvele se k tomu hodí Live Linux spuštený z USB flash disku

doporučuji www.xubuntu.cz

pokud jsi absolutni laik, tak to sver nekomu skušenejšímu, možností jak nadelat fatálni chyby je dost

... :puff:

Proč mu na tohle doporučuješ distribuci, která k tomu není primárně určená a v Live verzi je pekelně pomalá?

Některé distribuce jsou k Live systému přímo vytvořené a jsou schopné se nakopírovat celé do RAM, takže rychlost oproti CD s xubuntu x krát víc. :)

Například:

build.porteus.org/dl/cc825c1e87d3f01e7ac891505e002 371/Porteus-LXDE-v3.0.1-i486.iso

proč ?

protože ho mám v používani, spustí se to snad na libolovném hardware, ješte jsem nemel v rukách nic kde by se to nespustilo, ovládaní je intuitivní, prehledné, značne podobné tomu z Windows

v dobách minulých jsem užíval Slax, opustil jsem ho po problémech s WiFi a potrebe venovat tomu čas pro nalezení a doinstalováni rúznych modulú,

nemám chuť skoušet desítky klonú rúznych Linux-ú s podivnýma a ješte podivnejším ovládanim jenom proto, aby jsem občas použil Live system pro rychlé otestováni hardware nebo rychlé presunutí uživatelských dat z hard disku ma externí disk pred novou instalaci Win

ostatne to je hlavní problém Linuxu, chaos, milion géniu, kde každý si prosazuje své rešení bez ohledu na to co user chce, podobne jak to Microsoft delal u W8

... :puff:

kde každý si prosazuje své rešení bez ohledu na to co user chce

Ale to tady děláš ty. Já sem dávám odkaz na to, co chce - funkční a rychlý live systém. Ty mu tady prosazuješ něco, co nepotřebuje a to běžnou distribuci, která mimo jiné umí udělat i poněkud nestabilní LiveCD na zkoušku systému.

V linuxu se evidentně moc neorientuješ, protože co se týká ovládání, tak to je závislé (pokud nepoužíváš terminál) především na grafickém rozhraní.
IMHO je nejpodobnější Windows (a nejméně náročné na HW) LXDE.
Xubuntu používá mírně náročnější XFCE, které ovšem Porteus umí taky.

Takže ovládání stejné a jediný rozdíl je v tom, že to co jsem mu poslal já slouží k tomu, co s tím chce dělat a to cos mu poslal ty slouží jako běžný systém, který mj. umí (hůře) i to, co potřebuje. :-)

tak jsem to stahl, spustil z USB, prvni dojem, zas neco mirne originalni,

- start velice rychly 4-5 sekund, beh take
- panel na vrchu display-e, tam ho nechci, pretahnout nejde, kde se to konfiguruje budu laborovat pozdeji,
- file manager ve stylu Windows, normalni 2-panelovy se nekona, urcite jde stahnout, odkud budu zjistovat pozdeji, snad
- WiFi manager nedodelany, rychly scan siti v okoli neumi, pokud neznam parametry pro svuj AP, hledam kde jsem naposled nechal LAN kabel, urcite bude i jiny WiFi manager .....

jak se to chova na jinem hardwaru snad casem otestuji, snad

.... :puff:

panel na vrchu display-e

Že sis stáhnul blbé uživatelské rozhraní, které ti nevyhovuje je tvůj problém. Má jich tam na výběr 5 a z toho 2-3 mají panel dole. (LXDE, Razor a asi KDE - nezkoušel jsem)

Wifi nevím, neznám, nezkoušel jsem, nevím jak funguje. Připojuji se kabelem. :-)

nic se nezmenilo

v dobách minulých jsem užíval .... , opustil jsem ho po problémech s WiFi a potrebe venovat tomu čas pro nalezení a doinstalováni rúznych modulú,

nemám chuť skoušet desítky klonú rúznych Linux-ú s podivným a a ješte podivnejším ovládanim jenom proto, aby jsem občas použil Live system pro rychlé otestováni hardware nebo rychlé presunutí uživatelských dat z hard disku ma externí disk pred novou instalaci Win

budu užívat co jsem užíval, o čem vím že funguje a jiné, další geniálni sestavení, z tisícovky Linux-ú me nechá lhostejným, proste tech Linux-u je moc a čeho je moc, toho je proste príliš

.... :puff: