Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zrychlit OS

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak docílím nejlepšího zrychlení počítače asi po cca 3 letech. Vlastním Win7 a do přehrávání se mi poslední dobou nějak nechce.

Nejvíce mě štve to, že mi prohlížeč neskutečně zasekává celý počítač. Jak Chrome, tak Firefox.

Díky hoši.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Formátovanie neexistuje, ale existuje o.i. spôsobov správna defragmentácia ložiskového hdd.

To znamená: Uložiť clustre hdd s jadrom, bútovacie *.exe *.dll súbory, programovú tabuľku MFT tesne na najrýchlejší okraj plotní.

Po reštarte PC predmetné rozloženie zvládne jedine:

Ultimate Defrag: www.disktrix.com

Bohužiaľ, Ultimate Defrag vo vývoji skončil u verzie OS W7.

Odborníci radia dávkový súbor *.bat:
"cleanmgr.exe /D C /sageset:65535 & cleanmgr /D C /sagerun:65535" pre OS W7.

Experti zas využívajú špičku na trhu:
ASO, TuneUp, WiseCare, CCleaner, GlarySoft, Kontox v spreji na premazanie, WD40, zopár kvapiek brzdovej kvapaliny, možnosti je neúrekom....

Naprostý souhlas, vesměs uživatelé instalují spoustu programů, které se pak spouštějí po spuštění a brzdí OS. Takže msconfig. Jinak není od věci si udělat bitovou kopii a tu pak v případě potřeby použít, zabere to daleko míň času než reinstall OS.

ked sa vyznas - robota na par hodin (odstranenie malwaru, zbytocnych programov, precistenie HDD od nepotrebnych temp a cache suborov, precistenie registrov od neexistujucich zaznamov, odstranenie spustania nepotrebnych programov, sluzieb a naplanovanych uloh, aktualizacia ovladacov, OS a programov ktore pouzivas a defragmentacia HDD, pre istotu aj test HDD cez chkdsk)

ked sa nevyznas - nechaj to spravit niekoho, kto sa naozaj vyzna a podpor jeho snahu peniazmi

a vuala system bude bezat ako novy aj bez reinstalu