Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skartovačka papíru.

Dobrý den. Obracím se na ty, kteří mají zkušenosti se skartovačkami. Potřebuji levnou, bezporuchovou, napájení 220 V. Na domácí použití cca. 20 archů A4 za měsíc. Zatím jsem si vybral tyto. EPERANZA BLADE EN101, Hama SC 510L nebo Dahle 51015. Prosím o zkušenosti a návrhy. Děkuji.

I na ty proužky to pro domácí použití stačí. Když chce jen peventivně likvidovat citlivější papíry, jako ony výpisy z banky a telefonní účty, tak i ty proužky jsou dostatečná likvidace, aby to náhodně nepřečetl kdejakej bezdomovec, co bude v kontyšu hledat žvanec. Ve chvíli, kdy se o něj bude někdo OPRAVDU zajímat, tak ho ani skartovačka nezachrání.

Podobné "citlivé" dokumenty likviduji tak,že z nich utrhnu podstatná data jako jméno a čísla,roztrhám a spláchnu do záchodu.Zbytek stačí vyhodit nebo pro jistotu ještě potrhat,namočit,užmoulat kouli a hodit do koše.Ani bezdomovci,pokud to nejsou maskovaní agenti FBI,to skládat a luštit nebudou.Ovšem skartovačka je přeci jen modernější technologické řešení.

ono je to jednodušší než ten popis.
jestli to stejně trháš a intimní deaily zlikviduješ jinak, to už je fuk.
normální banka posílá jen .pdf, letos už se k tomu dá přesvědčit i drahá kb (jinak výpisy zase zdraží).

jiří níž píše, že to vydrží, budiž. mě rozčiluje pro každý jednoduchý úkon vlastnit další nástoj, který zabírá místo, zásuvku, je hnusný ... a ruší moje lední siločáry.