Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaky je idealni procesor pro mě

Krásny odpoledne

vybíram si procesor FX 6300 ale ćetl jsem nejrůznějˇ´si recenze ale lidi většinou odkazovali na Intel core I3 nebo rovnou na Core I5.. jelikož chci PC hlavné na hry.. Mě osobné se zdá Intel core I3 v dnešní době už slabé naopak I5tka zase poměrně drahá ( za cenu I5 4460 mam fx 6300+pěknou desku ) jsem z toho docela mimo :) chtěl bych procesor co není drahý a zahraju si na něm pěkně ale když vezmu v úvahu I3 začína byt slabá. I5 se mi zdá celkem drahá... je néjaka varianta mezi? něco co je cenově mezi I3kou a I5tkou u AMD? a i výkonově? nebo si budu muset vybrat mezi tím připlatit si za I5tku nebo koupit sice vícejádrové ale slabší AMD? protože zas naopak AMD má levnější desky... + pracuji s ramkama 1866Mhz.. jsem z toho celkem mimo :) jak píšu I3 se mi zdá slabé, I5 drahé... tak jestli existuje něco co je cenově a výkonově mezi těmy dvěma procesory? :) děkuji

no ano ale tu desku + FX 8320 + grafika gtx 750ti ( popřípadě R9 270 ) mi muj 400W seasonic asi uz neutáhne vid? + 2 pevný disky 250+500Gb a dvd romka + 8Gb ram... to uz asi nerozdýcham a budu muset pŕejit na 500W? nebo když nebudu taktovat grafiku a procesor tak měnit nebudu muset? vim ze 500W je zase s rezervou... :) ale kdybych mel menit za 500W zdroj bych radeji ty peníze priplatil na I5tku...ťakźe? stačil by mi muj zdroj? cetl jsem e GTX 750ti je dost usporna a to i R9 270...

to ne ale lidi psali že ta 8320 ma v klidu potencial za tu cenu mit 3.9Ghz na jádro bez zasahu do napětí.... v tom ehrabat nechci :) chci zatím jet s tim boxem a pak si časem koupit lepši chladič a hodit ho na výkon FX 8350... proto se ptam zda by tohle šlo s 400W seasonicem :)

rozdíl ve výkonu i5 a i3 není žádny, Intel toto mírne tají, delá zámerne ze zákazníku voly, rozdíly mezi nima jsou hlavne v jiných vlastnostech, pri správnem výberu i3 máš výkon i5 samozrejme neco za neco, pokud koupíš i3 na nejvyšším taktu má stejnej výkon jako i5 která na tomto taktu pracuje v režimu "dynamického pretaktováni", i5 umí ve vetším rozsahu menit svúj takt a tím pádem je v bežném užíváni úspornejší, míň topí, počítač je tichší, ale to je vše

proste je treba dúkladne koukat který presne procesor se čím liší od jiného, Intel delá z lidi pitomce a to celkem úspešne

.... :puff:

hm... jsi mi jen zamotal hlavu :) tak z core I3 se mi nejvic libi asi tahle http://www.czc.cz/intel-core-i3-4160/156527/produk t

jen nechapu tu funkci toho ze je to čistokrevný dvoujádro ale ve výsledku ma 4 jádra ( 2 fyzické, 2 virtualni ) podle mě je I3jka néco vic než 2 jádro...ale zase se na I5tku docela nehrabe...ta je pŕeci jen 4 jádro a nevím zda je lepši mít čistý 4 jádro nebo 2 jádro co ma navíc 2 virtualni jádra? tohle nechápu :) jak muže I3jka byt stejna jako I5tka když i5tka ma 4 fyzicky jadra a i3jka jen 2? to nechapu :)

Intel dávno vedel že situace dojde tam kde dnes je, pred pár lety, jeden čas si pohrával s myšlenkou že bude prodávat procesory bez nejakých dalších specifikací a zákazník si zakoupí neco jako licenci. Zadá kod z licence a procesor se nastaví na vlastnosti které si zákazník zaplatil.

Intel po negatívnich reakcích zámer prestal verejne prezentovat, ale v podstate presne toto delá, jenom v jiném marketingovém balení.

.... :puff:

no mé se týhle informaci moc věřit nechce

jak myslíš, klikni si na link : ark.intel.com dúkladne koukej do té tabulky, nekteré i5 mají 2 fyzická jádra a jiné i5 mají 4 fyzická jádra

napríklad Intel® Core™ i5-4410E ark.intel.com

# of Cores 2
# of Threads 4

jak ríkam Intel si delá z lidiček totálni prdel a nikomu to nevadí, ono to s tema jádry není tak žhavé zda fyzická nebo virtuálni, z mnoha dúvodu to není žhavé

... :puff: