Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc nejde zapnout, dokola se restartuje

Zdravim všechny, prosim o radu v následujícím problemu. Včera jsem chtěl pres programek k MB zvýšit takt na ramkach z 1333 na 1600. Podle pokynů jsem rebootoval systém, ale dlouho se nic nedělo, tak jsem použil button pro restart, ale od Te doby se pocitac nezapne, bezi asi 5az10 vtetin a pak se restartuje. Na někdo nápad, jak se s tím vypořádat?
Moje sestava je MB: Gigabyte Z97x gaming, cpu: Intel i5 4690k, ram: Corsair vengance 1600-16gb, ssd 128gb, hdd 500gb, zdroj: Corsair AX650 gold+.
Předem dekuji za tipy...

Tak jsem zkusil jeden modul ramky a rozbehlo se to, poprvé jsem se dostal do biosu a nastavil default. Pak jsem přidal dalsi modul a skončilo to u cerne obrazovky. Tak jsem to vypnul a vytáhl ramky a teď to nenaskoci vůbec, nerozkede se. Testnul jsem zdroj ( spendlik test) a jede, tak teď nevim...

Ta deska je nova, i s cpu (coz samozřejmě nevylučuje chybu při instalaci) ale teď když se mi podařilo dostat do biosu, mam nastavit jen datum, atd? A nastavit default? Nebo jeste něco. Všechny ty problémy asi vznikly při pokusu taktnout paměti z 1333 na 1600 a po rebootu Uz to takhle zlobilo...

Tak ja neviem co si tam vsetko uz s tym robil, ak si vkladal ram mohlo sa to nalomit, a prejavit sa az po zahriati, alebo patica CPU to iste. V BIOSe staci dat defaults, a skus windows ci nabehne (jedine co treba nastavit je sata mode tak jak bol pri instalacii Win, a poradie bootovania pripadne uefi boot tak jak bol predtym).

Připoj MB k monitoru a zapni. Jen MB a monitor, vše z toho bude pryč tj. CPU, disky, mechaniky, RAMky. Měl by ti naběhnout BIOS a nemělo by se to vypínat. Pokud ne, je v háji deska. Pak postupně přidávej součásti tj. CPU, RAM, disky a vždy to zkus zapnout. Takto postupuj až do konce, jeden komponent to musí dělat, takhle to poznáš.

Ty woe, ono to jede, pak se to taktuje a pak to má samo od sebe (?) ohnuté piny na CPU? Takže je jasné, že někdo, a ten majitel ví kdo, se v tom šťoural a podělal. Prodejce to nebyl, když to jelo.
Máš to na koho svést? Běž za ním, ať Ti to opraví.
Šťoural si se v tom? Máš problém.
Nerozumíš tomu, tak se v tom něšťourej.
Jde o to, že sám nejsem odborník, rád si tady nechám poradit, ale rozhodně dělám jen to, co umím, co znám a nervu CPU do patice, nebo jak se to stalo. A samo se to nestalo. Někdo je vinen!
Je s podivem, že mnoho lidí chce být odborníky za každou cenu