Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pod Windows nefunguje USB klavesnice

Pocitac s Windows 7 64bit.

Odpojena PS/2 klavesnice, pripojena obycejna USB klavesnice. Nasledne pocitac zapnut. Najizdi BIOS - klavesnice funguje, bootloader - klavesnice funguje, prihlasovaci obrazovka Windows - klavesnice nefunguje.

Zkusil jsem ruzne porty - nefunguje.

Zkusil jsem live CD Ubuntu - funguje.

Takze je jasne, ze je to ve Windows, ale kde?

Ke klavesnici zadny ovladac nebyl, pocital jsem, ze se normalne pripoji a pobezi. :-/

Co dal?

Edit: Kdyz vratim zpatky PS/2, tak ta funguje normalne, nefunkcni je jen ta USB.

Edit2: USB mys funguje normalne.

USB2

zakladni deska Gigabyte GA-X58A-UD3R

Ted to zacalo hledat ovladac a napsalo to USB Keyboard - Ovladac nelze nalezt. Preci ovladac musi mit v sobe Windows?

Predpokladam, ze deska UEFI nema, do BIOSu jestli tam je USB legacy support mrknu.

Reinstall bych na tom PC delal hodne nerad, "docistene" to urcite neni (uzivatel nema ani admin pristup) a zadny cistici nastroj v tom PC nebyl.

No ale kdyz mu vnutim obecny USB driver klavesnice, tak nekompatibilni zarizeni a kdyz hledam online, tak vhodny ovladac nenalezen.

doteraz pouzival len PS2

ano

normalny USB HID ovladac (od MS). Si pod adminom?

ano, melo ale nejde.

Jake USB ID to zdetekovalo u tej klavesnice?

moc dekuju, zatim za odpovedi, dalsi pokus bude pocitam ve ctvrtek, kazdopadne napisu, dik.

Proste to tam asi (nabeton :) niekto "cistil".

http://www.sevenforums.com/drivers/235898-windows- 7-can-t-find-simple-usb-keyboard-driver-2.html?s=0 ca18b020b5bb9691742a0f136921a3c

Had the same issue with my keyboard. Keyboards worked fine in BIOS and boot menu, until the windows logon screen appeared. Windows didn't load a driver, and yellow marks in in device manager no matter what keyboard I connected.

The usb.inf and usb.PNF files were somehow missing from my Windows/inf folder. I restored these from the installation media, and TADA... - it now works again.

P.S. alebo:

I got a customer with same issue. The problem only appears when it is connected to internet "USB Keykoard - obtaining driver from windows update".

If I unplug the ethernet cable, then plug in the USB Keyboard, it works. So just need to disable obtaining driver from windows update.

...to je potom nejaky rozdrbany Win.

klávesnice musí podporovat možnost připojení do PS/2 portu

Tohle mam celkem dost vyzkouseny a opravdu, jen pokud bylo ve specifikaci uvedeno, ze je to USB + PS/2, jinak mi to nikdy neslo. Ted tu redukci u sebe nemam, ale vicemene pouziti vylucuju, uz proto, ze bych se hodne chtel dopatrat toho, kde je chyba.

problém s USB zarízením má témer vždy souvislost s USB vid&/pid, Windows nemá ovladač pre dané zarízení,
pripadne se v systému nacházi ovladač pro jiné zarízení o kterém Windows "usoudí" že k danému zarízení patrí

identifikovat USB vid/pid problémového krámu, nechat prohledat inf. soubory na výskyt retezce, editovat potencionálne podezrelé inf. soubory

takto se rešili pred mnoha léty problémy pri pripojováni, kde jak, zbastlených čínskych prevodníku USB>COM používaných k manipulaci s mobily, flashováni telefonú, stahováni dat

.... :puff:

MM.. jeste jednou dekuji.

Opravdu v C:/Windows/inf/ nebyly soubory USB.INF a USB.PNF, takze jsem sel do C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\, oba soubory jsem nasel a prekopiroval do C:/Windows/inf/.

Odinstaloval nefunkcni driver klavesnice, odpojil ji z USB, pripojil a tada, klavesnice funguje.

Jak jsem to hledal na google, tak rozhodne nejsem sam komu se to stalo, vzhledem k tomu, ze uzivatel PC nemel administratorska opravneni, tak toasi byla zase nejaka mrkvosofstina, asi abych se nenudil. ]:)