Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repro k pc do 1500

Dobrý den . Poradily byste mi repro k pc do 1500 kč ( max 2500 pokud to bude stát zato ) . Muže byt 2.0 i 2.1
K čemu jej chci? Hrani her , kvalitní poslech hudby , filmy ...

Děkuji za tip ... ale měl jsem na mysli spíš něco takového
http://www.tsbohemia.cz/genius-sp-hf1800a_d93287.h tml
nebo
http://www.tsbohemia.cz/repro-genius-sp-hf-2020-v2 -black-wood-60w-2-0_d179387.html
nebo
http://www.tsbohemia.cz/trust-gxt-38-ultimate-bass -2-1-speaker-set_d146779.html

U těch T20 gigaworks mi přijde že mají malý výkon ( nejsem expert na repro )
A ty dalši dvě mi taktéž přijdou že mají malý výkon 2x10W

Pokud s nimi máte zkušenosti a hraji vážně pěkně (silné basy atp... ) tak bych je i bral ... Jen bych se chtěl zeptat jakto že skoro u všech reprosoustav na tom webě je udávaný výkon 2x10W? Jako laik jsem měl pocit že čím větší výkon tím lepši zvuk ( doufám že mě chápete )

Musíš se rozhodnout, zda chceš repráky do 1500 Kč, nebo repráky na kvalitní poslech hudby.

V této ceně repro 2.0 nebude mít příliš silný basy, ale určitě bude mít lepší podání zbytku pásma, než 2.1, který sice zahraje hodně basů, ale obvykle tam bývá mezera v pásmu mezi subwooferem a satelity, takže se to hodí akorát na hiphop. Navíc ty basy u 2.1 sestav stojí za vyližpr*el, sice mohutný, ale huhlající, zní to jak z popelnice a přikrytý dekou. Zvuk těchto rádobysubwooferů bývá velmi typický - hrajou všechny stejně hnusně.

Ještě si ujasni, jestli ty repráky máš kam dát. Pro malej stolek je lepší 2.1, pro větší stůl, či při možnosti jinýho rozmístění už můžeš uvažovat o větších 2.0.

Sice obyčejnej Genius, ale tohle by v té ceně nemusela být katastrofa:
http://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-2020-v2-cherry- wood-d430874.htm
Neslyšel jsem to, jen soudím dle ceny a obrázku. Elektroniku uvnitř mají tak jako tak tristní, jak je u levných věcí zvykem (taky mám na stole malý Geniusy, už jsem to několikrát opravoval).

Pokud chceš kvalitnější zvuk, tak si pořiď nějaký domácí kino, třeba 5.1 nebo 7.1. 5.1 domácí kino mám a je to úplně něco jinýho, s tím se žádný 2.0(1) nedá měřit, hlavně to na tebe nehraje jen ze předu /respektive ze stran/ ale i ze zádu a to je kurva znát. Stačí nějaký z bazaru.
Já ho měl zadara, protože bylo nefunkční - stačila vyměnit pojistka ve zdroji a hraje jak zamlada :-D

V mém komentu je "kvalitnější" né kvalitní. Pokud by chtěl opravdu kvalitní zvuk, tak jedině nějaký elektronkový zesilovač a hi-end reprobedny s citlivostí 91dB, ale to je o pár řádů finančně někde jinde ;-) Navíc pokud chceš kvalitní zvuk, tak to nesmíš krmit z MPtrosky nebo nějakýho jinýho zvěrstva.
PS. domácí kino bude jednoznačně lepší než nějaký repra 2.0 Genius

Nemusis mat elektronkovy zosilovac, a ani citlivost neurcuje kvalitu. Kvalitu urcuje material a reproduktor a mistnost a rozlozenie, a nejake vacsie drevene 2.0 repro bude urcite lepsie jak 5.1 kino s plastakmi. Ten plastovy zvuk vyslovene v tom pocut, a nielen to ale aj frekvencne diery a bas duniaci len na jednej frekvencii :)

P.S. do 1500 samozrejme nic moc nezozenie, ale aspon by som sa pozeral po nejakych slusnych drevenych vacsich 2.0 alebo ked nie tak 2.1

Nezabýváš se ty náhodou programováním BIOSů ? Že kecáš úplně do všeho. Jasně, pokud si koupím necitlivý bedny a zesilovač který bude mít 200W v PMPO a rozložím to do místnosti přesně tak jak to má být, tak z toho dostanu lepší zvuk než z elektronkového zesilovače a pořádnýma bednama.
Viděl jsi vůbec někdy el. zesík a jak to pracuje + jaký to má výhody/nevýhody ?

Zvukom sa zaoberam (vseobecne, ne profesionalne) 30rokov a doma mam hifi zostavu, ladim si vyhybku, pocul som 150 repro roznych materialov aj velkosti a cenovych kategorii, tak si myslim ze mozem trochu kecat aj do repro.
P.S. navyse zosilovace poznam do poslednej suciastky.
a P.S.2. citlivost neurcuje kvalitu. Prave kvalitne repro su menej citlive (schvalne)
a P.S.3. ani vykon neurcuje kvalitu. Mam k PC nejaky 2x3W zosik (vlastnorucne prerobeny cinsky srot) napajany z PC a kvalitne bedne a polozim ti s tym vsetky "domace kina" (plastaky) do smutku

... a samozrejme zavisi od kvality menicov, hlavne vyskovych, a od vyhybiek, a zatlmenia a celkoveho naladenia a konstrukcie bedne. Aby si niekto nemyslel ze pozbija 4 dosky a strci tam nejaky reproduktor z telefonnej ustredne a ma hifi repro :-)
Toto je do 1500 tazko realizovatelne, kvalitne menice su drahe. Studiovky by boli najlepsie ale basy budu problem, zo skusenosti slusnejsie basy zacinaju u bedne ktora ma aspon 20x30x30cm a dobre vyratany bassreflex, ale zavisi aj od umiestnenia (pri stene to bude mat basov viac jak vo volnom priestore)

Přesně tak u Pc mam dvě pořádný bedny napíchlí na zesík od věže + v Pc zvukovku a zvuk paráda,kino mám taky + sloupovky jenže je jako hlavní zdroj u Tv a bedny teda úplně mimo a zase cpát kino k Pc taky moc lidí možnost nemá rozvěsit kolem Pc 5 reprobeden.Nejlepší a cenově dobrá varianta jsou teda pro tazatele ty studiovky Alesis.

Pokud by chtěl opravdu kvalitní zvuk, tak jedině nějaký elektronkový zesilovač a hi-end reprobedny

Od zdi ke zdi. Na slušnou reprodukci stačí běžnej AV reciver a nějaký větší bedny. Netřeba hned hrnout do elektronek, když na to má uši stejně tak 1 % populace.
Nehraj si na audiofila znalce.

No to jenom srovnání vs Genius, ale ty Creative hrajou dobře v rámci ceny třeba Bose vypadaj taky nic moc a zvukově jsou prej super i když za 2700 raději studiovky,jenže když se nevejdou...https://www.mall.cz/reproduktory-2-0/bose-companio n-2-series-iii?v=561729

Jinak ono stačí bohatě napojit věž a použít repro od ní pokavaď má vstup a je to taky jinde než nějaký chrastítka.

Nemám Creative slyšel jsem je a hrajou pěkně ,ale studiovky jsou už někde jinde a jenom 600 navíc.Já měl dobrý bedny tak jsem je napojil na věž a nemá to chybku,akorát jsem musel předělat stůl aby se vešly.:-)

bose je znama znacka ale musis davat pozor na to ze prtave veci aj znackove su nahovno, lebo proste fyzika. Mal som nedavno na stole Canton GX3 (nove stoja 100e, ja som pouzite za 40e skusil), a to sa nedalo pocuvat proste to je prtave plastove to sa neda, je jedno kolko to stoji a ci je to svetova znacka, ked to je prtave tak to nemoze hrat poriadne :)

Ak chce poriadne duniet tak za tu cenu asi 2.1 neco so subwooferom, kvalita vyrovnaneho pasma tam asi nebude. Ja osobne by som asi bral studiovky na jeho mieste, ale to asi nebude moc duniet (resp. tie prtave vobec). Alebo nejake geniusy stolove drvene 2.0, trochu vacsie jak pisal prasak, ale nemam ich a kvalitou elektroniky genius moc neoplyva.

No ty Genius jsou pěkný křápy uvnitř to nejlevnější co se dá a na venek paráda tatík koupil ty 5:1 z MDF jako ty basy maj vypadaj pěkně ,ale hned po záruce odešel ten subwoofer a oprava se nevyplatí z okolí zám ješte dva který měli jinou řadu a to samí hned po záruce šlus.

No je to na něm když už tak určitě je lepší nějaký z MDF 2:0 ,ty 2:1 jsou o ničem lehounký plasťáky a všechno tahá Woofer.Rady dostal já bych volil studiovky když už něco tak kvalitu časem může dokoupit Woofer.I když u těch studiovek je taky brum trafa ,je to přeci jenom na stole u uší....

ked to nema nozicky t.j. ked to je polozene drevo na dreve stola tak chod do nejakeho hornbachu/bau-neco pytaj sa ze kde su gumene nalepovacie somarinky zabranujuce obijanou dveri/nabytku od dveri, najlepsie su asi take priehladne tie mensie (vyska tak 3mm), a prilep ich na spodok bedne (4ks na kazdu). Potom mozno nebudes pocut brum (mozno :)