Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nainstalovaná pamět 4Gb (použitelné 2,22 Gb)

Ahoj měl bych menší problém s ram, mam Windows 7 Home Proffesional 32 bit a nechce se mi ram načíst na 4 Gb pouze na 2,22.
Všude jsem hledal jak by se to dalo vyřešit a chtěl bych se zeptat jestli někdo nezná program RamPatch jestli by to nepoškodilo PC atd.. Video: watch
Nebo pokudli neznáte nějaký jiný způsob jak by se dala ta ram navíšit alespoň na 3,50 Gb, někteří řikají že se jim to navíšilo alespoň na těch 3,50 ale mě pouze na 2,22.. :(, říkají že se jim to povedlo pomocí msconfig/spuštění počítače/upřesnit možnosti počet procesorů na max.. zkoušel jsem počet procesorů mam nejvýše 2 a nic ram se nenavýšila, ani navýšení maximum paměti nepomohlo..
Díky za každou radu a pomoc :)

Keďže neuvádzaš presnú hw konfiguráciu, tak len toľko:
Limit 32-bit OS je približne 3GB (3 × 1024^3 bajtov), záleží od základne dosky a nastavenia I/O zariadení, ďalej veľkosťou video pamäte, zvyčajne je to od 2,75-3,5GB...
Tento limit neplatí pri 64-bit OS.
U Teba je to "podivných" 2,22 GB čo nenavýšiš žiadnym "tunením" pochybnou aplikáciou...

32bitovy limit zavisi od BIOSu a od zariadeni v PC. V spravci zariadeni ked si ho prepnes na ressources - memory vidis ze co zabera adresny priestor a jak. Nasledne sa to moze dat riesit napr. nastavenim mensej aperture size pre integrovanu grafiku alebo uplnym vypnutim integrovanej ak mas extra grafiku, alebo pripadne nastavenim tolud ak v biose je, ale ked ho nastavis blbo tak nenabootujes ani do BIOSu (z toho dovodu zrejme vo vacsine komercnych dosiek to nastavenie nemas)

Uz som ti pisal co mozes delat. V BIOSe sa da stelovat pamat grafiky aj aperture size aj ine veci. V spravci zariadeni vidis preco je tolko obsadene pre PCI bus.

P.S. predpoklad je ze ram neni vadna, ptz potom to obmedzi BIOS len na nevadnu cast. Preto som sa pytal kolko pise BIOS ako usable. Aj to si uspesne odignoroval. Tak si vymysli nejake zaklinadlo a odriekavaj ho mozno to pomoze.